Kto z nas nie ma zegara na ścianie w salonie, sypialni bądź przedpokoju? Takie urządzenie można chyba uznać za tradycyjny element w polskich domach. Pełni on funkcję nie tylko funkcjonalnego urządzenia, które stoi na straży przemijania czasu, ale także charakterystycznej ozdoby. Obecnie zegarki ścienne produkuje się w niezwykle designerskich odsłonach. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka sposobów na urządzenie mieszkania lub domu z wykorzystaniem zegarów na ścianę.

Dobierz zegar względem reszty aranżacji!

Na rynku istnieje wielu producentów zegarków ściennych, a różnorodność modeli pozwala dopasować urządzenia do wielu stylów wnętrzarskich.  To, na jaki rodzaj zegarka ściennego się zdecydujemy, powinno w głównej mierze zależeć od tego, jak zaaranżowany jest pokój. W salonach, w których króluje klasyczny styl, drewniane meble, bufiaste zasłony, czy pozłacane żyrandole, warto wybrać stare zegarki ścienne. Dobrym pomysłem może być także zegar z kukułką, który paradoksalnie pozwoli zatrzymać czas i przenieść się do okresu sprzed paru pokoleń. Obecnie takie urządzenia wyposażone są w elektroniczne mechanizmy, które łatwo można nastawić. Wracając do dopasowywania zegarków ściennych do stylu pomieszczeń, musimy wspomnieć także coś o aranżacjach nieco bardziej współczesnych. Szczególnie w nowym budownictwie stawia się na niezwykle designerskie meble i ozdoby. W tym przypadku stare zegarki ścienne mogą nie pasować i kłuć w oczy. Tak się składa, że producenci idą z duchem czasu i zadbali o to, aby ich oferty obfitowały także w nowsze typy zegarków ściennych. W sklepach znajdziemy niezwykle designerskie wzory, a niektóre z nich z powodzeniem można by uznać za dzieło sztuki współczesnej.

Szeroki wybór modeli

Obecnie zegarki ścienne produkuje się z drewna, metalu, tworzyw sztucznych, a nawet szkła. Wybór jest naprawdę duży, dlatego to, na jaki postawimy, powinno już w głównym stopniu zależeć od indywidualnych preferencji oraz wspomnianego wcześniej dopasowania zegarka ściennego do reszty kompozycji.  Większość urządzeń posiada automatyczne systemy zasilane na baterie. Istnieją jednak jeszcze modele nawiązujące do przeszłości, które trzeba nakręcać. Takie rozwiązanie będzie wybierane szczególnie chętnie przez wielbicieli „staroci”.

Niezależnie od tego, na jaki zegar ścienny się zdecydujemy warto, aby wybór był przemyślany pod każdym kątem. Zegarki na ścianę są doskonale widoczne zarówno dla domowników, jak i gości, dlatego trzeba o tym pamiętać na etapie zakupów. Taka ozdoba zawiśnie na naszej ścianie na parę lat i będzie centralnym punktem pomieszczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here