Rodzinne spotkanie, ważne święto, wyjątkowa okazja, a nawet zwykły dzień – chcesz, aby Twój dom wyglądał schludnie i zachęcał gości swoim wyglądem. Centrum tych wydarzeń zwykle jest stół w salonie, który także powinien mieć określoną stylistykę.

Z naturalnego drewna, ze sklejki, a nawet z palet – bez względu na to każdy stół do salonu powinien być nakryty obrusem, serwetą lub bieżnikiem. Pozbawiony tej delikatnej ozdoby wydaje się surowy, jakby nieukończony, przez co negatywnie wpływa na całą aranżację salonu. Naprawdę niewiele trzeba, aby to centralne miejsce w salonie miało swój klimat. Nie trzeba też wielu pieniędzy, by zaaranżować go na odpowiednie okazje.

Wersja na co dzień

Szary, kremowy, bądź w naturalnych odcieniach obrus sprawi, że stół do salonu będzie ubrany każdego dnia. Do tego szklany wazon, w którym mogą gościć polne kwiaty zebrane na łąkach. Korzystaj z tego co dostępne. By stół do salonu wyglądał schludnie nie potrzeba wielu pieniędzy, a wystarczy czerpać w aranżacji wnętrza z przyrody. Dzięki kwiatom stół nabierze rustykalnego, swojskiego charakteru.

Stół na wyjątkowe okazje

Święta, jubileusze, okazje, rodzinne uroczystości – stół wymaga wtedy szczególnej oprawy. Ta przede wszystkim powinna skupiać się na zastawie stołowej. Najlepiej nadaje się do tego polska porcelana, która w domach ma niejednokrotnie pokoleniowy charakter. Ale, pamiętać trzeba, że porcelana to przede wszystkim przedmiot użytkowy, który może mieć codzienny charakter. Stereotypem jest, że porcelana jest droga i ekskluzywna. Fakt, wykonana jest z lepszej jakości materiałów z pieczołowitym zacięciem, ale może nam towarzyszyć każdego dnia. Jej biały lub kremowy fason dobrze sprawdza się na uroczyste okazje, bo podkreśla rodzinne chwile. Jednak aranżacja stołu nie musi być patetyczna. Dozwolone jest mieszanie jej ze stylem eko, czyli na przykład drewnianymi podkładkami, kwiatami w szklanych wazonach. Należy też pamiętać, że elementy zastawy porcelanowej wcale nie muszą odpowiadać swemu przeznaczeniu. Na przykład w wazie nie tylko musi być zupa, ale gościć może tam także potrawka. Cukiernica natomiast może stać się naczyniem na przekąski, czy dipy – zwłaszcza, że obecnie nie ma problemu w zakupieniu porcelany na sztuki. Stół w salonie, nawet ten odświętny dobrze będzie prezentował się z kolorowymi dodatkami – świecznikami, serwetkami, podkładkami.

Znajdź swój styl

Aranżuj stół do salonu pod rodzaj zastawy jaki posiadasz. Kolorowe kubki i filiżanki dobrze będą prezentowały się na barwnej odsłonie stołu. Zastawa elegancka, ale też designerska? Tutaj w aranżacji stołowej sprawdzi się styl glamour – pełen złotych dodatków i modowego zacięcia rodem z paryskich wybiegów.

Stoły stworzone z myślą o salonie, znajdziesz na stronie https://9design.pl/pol_m_Meble_Stoly_Stoly-do-salonu-1749.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLustra akrylowe jako lustra do salonu
Następny artykułJak dopasować zegar ścienny do stylizacji wnętrza?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here