Lustra kojarzą nam się głównie z łazienką. To właśnie w tym pomieszczeniu większość z nas ma ten, jakże przydatny, dodatek. Jednak można je spotkać w innych miejscach w domu. Chociażby lustra akrylowe, bo o nich mowa, świetnie nadają się do salonu czy pokoju dziecka.

Fantastyczna piątka

Gdybyśmy mieli zrobić listę pięciu niezbędnych w domu mebli, z pewnością znalazłyby się na niej: łóżko, stół, krzesło, szafa oraz lustro. Właściwie to jedyne meble, bez których nie możemy się obejść – wszystkie inne są jedynie dodatkami. Z pewnością na pierwszy rzut oka możecie być zaskoczeni, jednak krótka analiza sprawia, że to właśnie my mamy rację. Łóżko – możemy się wygodnie wyspać. Stół – mamy na czym przyrządzić posiłki oraz miejsce, by je zjeść. Krzesło – możemy na nim usiąść, by odpocząć oraz zjeść. Szafa – mamy miejsce, w którym możemy trzymać ubrania, kosmetyki czy akcesoria kuchenne. Lustro – pomaga nam dbać o higienę, wizerunek oraz możemy się w nim przeglądać. Być może niektórzy z was uważają, że lustro nie jest niezbędne i dałoby radę żyć bez niego. W takim razie zapoznajcie się z naszą argumentacją, która broni lustra jako potrzebnego.

Lustro – niezbędne w łazience

Od czego większość z nas zaczyna dzień? Od spojrzenia w lustro. Wstajemy rano z łózka, kierujemy się do łazienki i stojąc nad zlewem patrzymy na swoje lustrzane odbicie. Dzięki temu możemy dokładnie ocenić czy wyglądamy „wyjściowo” czy lepiej wracać do łóżka. Odkładając jednak żarty na bok, który mężczyzna da radę dokładnie się ogolić bez patrzenia w lustro? Prawdopodobnie nie ma takiego. Chcąc pozbyć się z twarzy wszystkich włosów, musimy je widzieć. A bez lustra jest to wręcz niemożliwe. Jeszcze większy problem mają kobiety. Codziennie rano nakładają one na swoje twarze makijaż, który wymaga dokładności, a przede wszystkim – dużego lustra. Zrobienie odpowiednio prostej kreski „na oko” graniczy z cudem, podobnie jak jej dokładne zmycie wieczorem. Wszystkim nam za to lustro jest potrzebne, by sprawdzić jak wyglądamy. I nie mówimy tutaj o przeglądaniu się dla samego przeglądania, byleby zaspokoić próżność. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie dopasowanie do siebie naszych ubrań. Nie każdy wie, jakie kolory ze sobą łączyć. Choć niebieskie szorty w teorii mogą pasować do zielonej bluzki, rzeczywistość może być zgoła inna.

Lustra akrylowe, czyli dodatek do salonu

Jednak lustra mogą być nie tyko praktyczne, ale również stanowić część wystroju. Właśnie tym są lustra akrylowe, które coraz odważniej wchodzą do naszych salonów. Lustra akrylowe nie pomogą nam w ogoleniu się czy zrobieniu makijażu. Nie przejrzymy się w nich od stóp do głów i nie ocenimy swojego wyglądu. Wszystko dlatego, że pełnią one przede wszystkim funkcję estetyczną. Lustra akrylowe mają podkreślić wystrój naszego salonu i sprawić, by wyglądał on jeszcze lepiej. Dlatego często zdarza się, że ich producenci pokrywają również taflę lustra wzorem, by znacząco wyróżnić je od zwykłego lustra. Dlatego lustra akrylowe nie są polecane, jako praktyczny mebel. Choć ustawione w salonie z pewnością nieco go doświetlą, tak jak robi to klasyczne lustro.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here