Rustykalny, skandynawski, romantyczny, nowoczesny – styl aranżacji stołu weselnego ma znaczenie. Być może to sami goście wybiorą ten odpowiedni, który w jakiś sposób wiąże się z ich historią. Kilku elementów nie może zabraknąć na żadnym z tych wystrojów. Musi na nim być świecznik, patera na owoce, organza oraz elementy, które należą do motywu przewodniego wesela.

Wesele z motywem przewodnim

Dekoracja na stole i na sali weselnej ma zachwycać parę młodą, ale i zebranych gości. Nie może zabraknąć kwiatów, świec, pięknej porcelany i sztućców oraz weselnej etykiety. Z weselami wiąże się także motyw przewodni, jakaś rzecz, czy styl – na przykład ekologiczny, w którym dominować będą drewniane motywy, wiejski, nowoczesny, minimalistyczny. To właśnie te elementy będą dominować na stole i w sali. To z nimi będą się wiązać prezenty dla gości, tabliczki na stół, czy tablica z rozpiską usadzenia gości. Kilka elementów podczas każdego ślubu warto pozostawić bez zmian. Patera na owoce, świeczniki, organza, czy kwiaty to przedmioty, które zawsze powinny być obecne na weselnym stole. Dlaczego? Ponieważ nadają one elegancji, ciepła, wytworności oraz użyteczności praktycznej. Gdy to już znajdzie się na stole, to pozostaje tylko wymyślić temat przewodni.

Lawendowy dom

 To motyw, w którym dominują kolory bieli i fioletu, a także ekologicznego stylu z drewnianymi podkładkami i wiaderkami pełnymi pachnącej lawendy. Można iść o krok dalej i stworzyć wesele w stylu prowansalskim, ściśle nawiązujące do tego regionu Francji. Stylizowane w ten sposób mogą być nie tylko stoły, ale też menu, które będzie miało w sobie elementy kuchni francuskiej.

Styl ekologiczny

Ostatnio bardzo modny w życiu, ale też podczas wesela. Charakteryzuje się dużą ilością drewnianych elementów na weselnym stole oraz obecnością kwiatów z polskich pól, liści, szyszek, płóciennych worków. To dominacja kolorów ziemi. Podobnie jak w stylu prowansalskim warto ubogacić menu o zdrowe przekąski: jedzenie wegetariańskie, dużą ilość owoców, które będą eksponowane na paterze. W stylu eko powinny być także zaproszenia oraz kartki i tablica z rozmieszczeniem gości przy stołach.

Styl nowoczesny

Minimalistyczny i dostojny, pełny bieli, srebra, złotych i szklanych elementów. Schludny i wyrafinowany w swej estetyce. Ubogacony o delikatne, kwiatowe akcenty i wysokie lampiony oraz patery na owoce. Tu musi ze sobą wszystko współgrać i być eleganckie, ale zarazem nieprzekombinowane.

Nie macie pomysłu? Nic nie szkodzi. Sale weselne, a także profesjonalne firmy zajmujące się organizacją ślubów wymyślą ten motyw za was, albo stworzą coś, co na pewno was zachwyci i sprawi, ze dzień ten będzie niezapomniany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here