Moda ma to do siebie, że cały czas się zmienia. Dotyczy to również wnętrz, co widać w szczególności w katalogach producentów mebli oraz dodatków. W 2018 roku widzimy przede wszystkim kontynuację trendów obowiązujących w zeszłym sezonie, ale pojawiło się również parę nowatorskich kierunków, zasługujących na uwagę.

 Motywy etniczne

Czerpanie z ludowego rzemiosła i dzikiej przyrody widoczne jest w branży od lat – trend na motywy etniczne powrócił także w 2018 roku.

We wnętrzach widzimy przede wszystkim większą ilość ciekawych tkanin w formie narzut, koców, poduszek oraz dekoracji ściennych, ozdoby takie jak ciosane zwierzęta czy maski, a także stoliki kawowe wykonane z drewna lub plecionki czy meble kolonijne.

Motywy botaniczne

Nadal w modzie są motywy botaniczne, które stały się bardzo popularne w zeszłym roku. Liście palm, monstera, rajskie ptactwo – te motywy widoczne są głównie na poduszkach, dywanach oraz na grafikach naściennych, ale także na obiciach mebli.

Zielone kolory wprowadzają do wnętrza spokój i doskonale przełamują biele, szarości i brązy. Sprawdzą się w każdym wnętrzu!

Motywy geometryczne

Nadal bardzo popularne są motywy geometryczne, które widać zarówno w wykończeniu wnętrz, jak i w umeblowaniu oraz w dekoracjach.

Efektowne stoliki kawowe przypominające geometryczne bryły, kafelki o geometrycznych wycięciach czy geometryczne wzory na grafikach naściennych – to tylko parę przykładów.

Motywy minimalistyczne

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się też minimalizm. Minimalistyczne meble bez zbędnych detali, z prostą, ale przyciągającą uwagę formą to kolejny trend, który jest popularny w 2018 roku.

Minimalistyczne meble najczęściej mają kolor bieli i są pod względem swojej konstrukcji bardzo uproszczone – nie oznacza to jednak, że nie są funkcjonalne i szykowne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here