Jak przechowywać narzędzia ogrodowe na balkonie

Ogród, taras i balkon to przestrzeń, w którą uciekamy po ciężkim dniu pracy, w weekend lub podczas urlopu. Nawet niewielka wnęka balkonowa wystarczy, by móc cieszyć się pięknem i bliskością natury, jednak utrzymanie porządku na małej powierzchni jest nie lada wyzwaniem. Jak przechowywać sprzęty i narzędzia ogrodowe na balkonie?

Jak utrzymać porządek na balkonie?

Aranżacja balkonu lub tarasu przynosi wiele satysfakcji, namiastka wolnej przestrzeni pozwala wykreować przytulny zakątek pełen bujnej roślinności. Posadzone w skrzynkach i donicach kwiaty, zioła, warzywa wprawiają w zachwyt i umilają czas spędzany na świeżym powietrzu. Jednak balkon to często też miejsce do przechowania sprzętów, które nie mieszczą się nam w mieszkaniu lub małej piwnicy. Dlatego warto zadbać o rozsądne zagospodarowanie zazwyczaj małej powierzchni i znaleźć miejsce na wszystkie przedmioty. Rozsądnym rozwiązaniem jest skrzynia ogrodowa na narzędzia lub szafa ogrodowa na balkon. To meble, które możemy ustawić w ustronnym miejscu tarasu lub balkonu, estetycznie wykonane wpisują się w stylistykę zielonych przestrzeni.

Na co zwrócić uwagę, kupując szafę ogrodową na balkon?

Szafa ogrodowa na balkon pozwala utrzymać w ładzie popularne w tym miejscu drobiazgi, w uzależnieniu od jej rozmiaru pomieści narzędzia, czy dziecięce zabawki. Wybierając szafę balkonową trzeba zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. W sprzedaży dostępne są zarówno modele z tworzywa sztucznego, jak i z drewna. Szafy ogrodowe z plastiku są wytrzymałe na wpływ czynników atmosferycznych. Zadaszenie drewnianych szaf na taras pokryte jest zazwyczaj papą asfaltową, dzięki czemu mebel nie chłonie wilgoci. Dobrze jeżeli szafa ogrodowa na balkon jest odporna na wilgoć (https://www.meblobranie.pl), nie wymaga impregnacji i nie poddaje się działaniu promieni słonecznych. Dzięki temu może stać na otwartej powierzchni przez cały rok i nie ulega zniszczeniu.

Wybór szafy ogrodowej na balkon lub taras powinien zostać podyktowany indywidualnymi potrzebami użytkowników. Istotny jest aspekt wizualny, tak by mebel ładnie komponował się z całokształtem aranżacji. Ważne też, aby sprzęt był pojemny i pozwalał utrzymać w nim porządek, dlatego warto postawić na model z półkami.  

Skrzynia ogrodowa na narzędzia – jak dobrze wybrać?

Alternatywą dla szafy balkonowej jest skrzynia ogrodowa na narzędzia. Na rynku znajdziemy takie, które jednocześnie mogą pełnić funkcję ławki, dzięki czemu zaoszczędzimy cenną przestrzeń. Siedzisko średnich rozmiarów skrzyni na balkon mieści zazwyczaj dwie osoby, to funkcjonalne rozwiązanie zwłaszcza dla niewielkich powierzchni. Skrzynia ogrodowa na taras musi być, przede wszystkim praktyczna, pomieścić przedmioty, których nie chcemy lub nie możemy trzymać w mieszkaniu. Warto też zwrócić uwagę na mechanizm otwierania pokrywy, tak by umożliwiał szybki i łatwy dostęp do wnętrza. Istotny jest również design skrzyni balkonowej, tak by stanowiła prawdziwą ozdobę naszego zielonego zakątka. 

[Głosów:1    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolskie meble podbijają rynek!
Następny artykułOcieplanie poddasza pianką poliuretanową
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here