polskie meble
fot. pexels.com

Meble to bardzo ważny dodatek w naszym domu. To one dopełniają cały wystrój oraz służą nam na co dzień. Meble powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby mogły nam służyć przez lata. Warto jednak przy wyborze mebli wspierać lokalny rynek polskich przedsiębiorstw.

Zobacz też: http://radiobc.pl/polskie-meble/

Lokalne meble

Meble wykonane w Polsce nie odbiegają wcale od tych, które oferują nam zagraniczne sieciówki. Zwłaszcza, że pochodzą one z naszych, rodzimych, materiałów. Polskie meble również są wykonane w różnych stylach wnętrzarskich, zatem z pewnością znajdziesz coś dla siebie w różnych dużych polskich sklepach meblowych, takich jak BRW, czy Agata Meble.

Jeśli nie chcesz jednak kupować czegoś z sieciówki, możesz zamówić meble na wymiar u polskiego stolarza. W ten sposób również wspierasz działalność lokalną i polską gospodarkę.

Polski styl

Czy wiesz, że polska dziedzina meblarska ma również wiele znanych modeli mebli na rynku w skali światowej? Przykładem z nich jest powszechnie znany fotel Chierowskiego, który obecnie przeżywa drugą młodość. Wiele osób decyduje się na renowację tego tradycyjnego siedziska i odnawia je w różnych stylach.

Również podobnie się ma sytuacja z PRL-owskimi witrynami i meblościankami, które gościły w każdym pokoju przeciętnego Polaka. Obecnie te meble również się odnawia i przerabia na styl nowoczesny. Są one unikatowe i przechodzą drugą młodość.

Z pewnością kojarzycie również znamienite kwietniki, kredensy oraz stoliczki kawowe, które były wykonane również w podobnym stylu – z płyty wiórowej lub w bogatszych domostwach z drewna. Urządzanie pokoju w stylu polskiego vintage obecnie jest bardzo kosztowne, ale za to robi wrażenie na każdym! Dodatkowo zachwyca zarówno naszych rodziców, jak i dziadków, którzy zawsze spoglądają z sentymentem na znane im stare, dobre, polskie meble.

To również doskonały pomysł na prezent dla waszych rodziców, może warto im odrestaurować jakiś stary, ulubiony mebel?

Przeczytaj też: http://www.check-it.pl/najlepsze-parametry-monitoringu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here