podkladka pod kubek

Aranżacja kuchni czy jadalni nie powinna (a raczej – nie może!) opierać się jedynie na ogółach. Wybór szafek, stołu czy krzeseł to oczywiście niepodważalnie istotna kwestia. Warto jednak pamiętać, że o całościowym  klimacie czy takim też odbiorze wnętrza nie decydują designerskie komplety mebli czy nowoczesne zabudowy, ale funkcjonalne dodatki i oryginalne ozdoby.

Koncentrując się na doborze detali dobrze jest brać pod uwagę zarówno praktyczne, jak i estetyczne aspekty. Świetnym wyborem – pięknie podkreślającym użyteczny charakter wnętrza i jego oryginalną, designerską wymowę – okażą się na pewno podkładki pod talerze, podstawki pod kubki i inne, niezwykle przydatne ozdoby stołu.

Wśród licznych, dostępnych na ogólnym rynku propozycji wybierać możemy spośród różnych, popularnych marek. Warto jest jednak wyjść poza kanon i porzucić utarte schematy. Dobrze jest też zrezygnować z sieciówek oferujących oklepane wzory i wtórne rozwiązania. Bo diabeł tkwi w szczególe! A dokładniej – w detalu aranżacyjnym, który skupia wzrok i świetnie spełnia swoją nominalną, funkcjonalną rolę. Po prostu – jeśli chcemy się „podkładać”, róbmy to z klasą i w przemyślanym, designerskim tonie.

Dlatego dbajmy o kuchenne i jadalne aranżacje w każdym calu i inwestujmy w oryginalne dodatki – funkcjonalne podkładki pod talerze, praktyczne maty na stół i niebanalne podstawki pod kubki. Do tego, stawiajmy na przemyślane rozwiązania i – przed dokonaniem zakupu – poświęcajmy chwilę na dokładne określenie naszych potrzeb i wymagań. Jeśli takie miłe dla oka dekory pełnić mają przede wszystkim użyteczną rolę – wybierajmy podkładki sylikonowe: bardzo trwałe, odporne na działanie wysokich temperatur, łatwe w czyszczeniu i konserwacji oraz świetnie sprawdzające się w nowoczesnych aranżacjach. Z drugiej strony – jeśli zależy nam na odrobinę rustykalnej i mocno artystycznej wymowie, świetnym wyborem będą maty na stół wykonane z naturalnych materiałów i podkładki korkowe. Te ostatnie – oprócz tego, że są po prostu bardzo funkcjonalne – cechują się naprawdę bogatym wzornictwem, inspirowanym między innymi dziełami największych mistrzów minionego i współczesnego malarstwa.

Kolejnym, ciekawym rozwiązaniem są także podkładki filcowe – bardzo sympatyczne i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych maty, znajdujące się gdzieś (pod kątem stylistyki) na pograniczu współczesnej sztuki hand made i ludowego rękodzieła. Takie artystyczne dekory świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Niestety, filcowe maty i podkładki pod talerze są niezbyt trwałe. Do tego – dużym nadużyciem byłoby stwierdzenie, że ich czyszczenie i konserwacja nie przysparzają żadnych problemów.

Dlatego najlepszym, najbardziej praktycznym i dającym najwięcej możliwości aranżacyjnych sposobem na „podkładanie” są najprawdopodobniej wyroby z silikonu i korka. Tyle tylko, że w przypadku tych ostatnich dobrze jest się decydować na renomowane brandy. Sieciowe propozycje i tanie dekory wykonywane są zwykle z kiepskiej jakości materiałów – nie wspominając już o tym, że takie, ekonomiczne i produkowane taśmowo podkładki są po prostu byle jakie pod względem dekoratorskim. W opozycji do hipermarketowego banału stoją natomiast korkowe podkładki pod kubki i talerze sygnowane logo znanych marek – funkcjonalne gadżety produkowane w oparciu o niezwykle trwałe technologie, cechujące się ogromną żywotnością i malowane w najróżniejsze, miłe dla oka motywy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here