Jak wybrać bezpieczne i dobre łóżko dla dziecka

Przyjemny nocny wypoczynek mogą zapewnić tylko wygodne łóżka dla dzieci. Meble do pokoju dziecięcego różnią się materiałami, rodzajem ramy, funkcjonalnością. Wbudowany pojemnik na pościel pozwoli zaoszczędzić miejsce w domu. Istnieją modele rozkładanych łóżek, które w ciągu dnia zmieniają się w niepozorną sofę, a w nocy w pełnoprawne miejsce do spania.

Główne kryteria wyboru łóżek dla dzieci

Wybierając łóżko dla dzieci, należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse i przestrzegać pewnych kryteriów. Meble powinny odpowiadać wiekowi i wzrostowi dziecka, a także powierzchni pokoju. Materiał, z którego wykonana jest rama i podstawa, jest bardzo ważny, musi być przyjazny dla środowiska i naturalny. Bardzo w ważne jest bezpieczeństwo dziecka a to wiąże się z odpowiednimi zabezpieczeniami, konieczne jest także wybranie wysokości dna. Ważnym punktem dla dzieci jest atrakcyjny wygląd i kształt łóżka. Jeśli pokój dziecięcy jest bardzo mały, warto pomyśleć o zakupie dwupoziomowej lub składanej konstrukcji. Istnieją również całe kompleksy, które łączą miejsce do spania, miejsce do pracy i miejsce do przechowywania rzeczy.

Bezpieczne łóżka dla dzieci przyjazne dla środowiska

Bezpieczne łóżko piętrowe to nie tylko dobrze zmontowane meble, ale także wykonane z naturalnych materiałów. Zasadniczo ten wymóg dotyczy zewnętrznej osłony drewnianej. Farby i lakiery muszą spełniać normy, a także zawierać wyłącznie naturalne składniki w swojej bazie. Jeśli nie zawierają szkodliwych toksyn, dziecko będzie mogło spać spokojnie. Najlepszą opcją jest łóżko drewniane. Trwa dłużej, jest bardziej niezawodne i praktyczne w użyciu. Wśród preferowanego drewna wyróżniają się: buk, dąb, brzoza, jesion i olcha. Dobrą opcją jest sosna. Jest hipoalergiczna i przyjazna dla środowiska, ale jest gatunkiem miękkiego drewna, jest bardzo wrażliwa na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne.

Klasyczne modele łóżek dla dzieci

Tradycyjnie klasyczne modele łóżek dla dzieci są wykonane z drewna i mają standardowe rozmiary 120 na 60 lub 140 na 70 cm. Większość rodziców woli ten konkretny typ, ponieważ dziecko będzie mogło korzystać z niego przez pierwsze trzy lata życia. Wybierając wysokiej, jakości mebel trzeba pamiętać, że najlepsza opcja wykonana jest z naturalnych materiałów, które nie są pokryte lakierem ani farbą. Szczebelki boczne mogą być umieszczone w różnych odległościach od siebie. Jednak odstęp 3-6 cm jest uważany za bardziej preferowany i wygodny.

Łóżko piętrowe pomoże przekształcić przygotowania do spania w prawdziwą przygodę dla dzieci, wspinanie się po schodach jest bardzo zabawne i interesujące. Łóżka piętrowe, z jednym miejscem do spania (na górze), to możliwość wykorzystania miejsca poniżej na ustawieni biurka, komody, co pomoże prawidłowo zorganizować przestrzeń dla dzieci i zaoszczędzić miejsce.

Rozkładane łóżko to model nawet dla dwójki dzieci. W niszy łóżka znajduje się drugie spanie, które na noc jest wysuwane. Poszukiwane na rynku są łóżka dla dzieci w postaci samochodu lub karety dla małej księżniczki. Dzieci w wieku do 5 lat zyskują niezależność, naprawdę chcą zrobić wszystko sami. Wybór musi jednak zależeć od indywidualnych preferencji dziecka.

Łóżka dla nastolatków

W łóżkach dla dzieci starszych często zamontowane są amortyzatory na mechanizmie podnoszącym podstawy ortopedycznej w celu łatwego, bezpiecznego podnoszenia i opuszczania. Znajduje się także pojemna szuflada, która pozwoli zaoszczędzić miejsce w komodzie lub szafce. Zastosowane zaokrąglone rogi i krawędzie zapewnią bezpieczeństwo, a rama ortopedyczna wykonana z lameli metalowych i brzozowych wytrzyma obciążenie nawet do 120 kg.

Wybierając łóżko dla dziecka, trzeba weź pod uwagę właściwości drewna, a także wilgotność i temperaturę pokojową. Najbardziej trwałe i niezawodne ramy służą przez długi czas, są odporne na pęknięcia i wgniecenia. Nadają się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Łóżko może być okrągłe lub prostokątne, z nogami lub bez. Okrągłe meble wyglądają oryginalnie, ale za odpowiedni materac i pościel trzeba zapłacić więcej. Z powodu braku nóg pod meblami może gromadzić się kurz i zanieczyszczenia. Jeśli rodzina ma alergie, lepiej kupić łóżko z nogami i czyszczenie na mokro można wykonywać codziennie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here