Bidet

Łazienka musi być funkcjonalnym i estetycznym pomieszczeniem, aby można było z niego korzystać z wielką przyjemnością. Należy przemyśleć, jakie urządzenia i wyposażenie chcemy tam umieścić przed kompletnym zaaranżowaniem. Jedną z takich rzeczy jest bidet. Wiele osób zastanawia się, czy jego obecność jest konieczna. Warto dokładnie przyjrzeć się tej sprawie.

Po co nam są bidety?

Ze względu na swoją budowę bidet bardzo często mylony jest z…WC. To jednak nie są dwie takie same rzeczy – o czym zawsze należy pamiętać. Bidet służy do dbania o higienę miejsc intymnych. Po skorzystaniu z toalety można się w nim podmyć. Dlatego też zwraca się uwagę na to, aby taki przedmiot zawsze znajdował się blisko toalety. Czy warto go kupować, czy nie? Tak, warto, jak najbardziej. Troska o swoje zdrowie jest konieczna. Nie można zapominać o tym, że choroby intymne rozwijają się w szybki sposób i mogą doprowadzić do powstawania groźniejszych chorób, a czasem nawet do śmierci. Takie porady zawsze należy mieć w pamięci. Czy ktoś zdaje sobie z tego sprawę, że w dawnych czasach bidety były nazywane…kucykami? Tak, nazwa wzięła się od pozycji jaką się przy niej przyjmuje. Korzystnie z niego zależy od wygody – można na nim usiąść przodem lub tyłem.

Bidet w łazience

Czy montaż bidetów w łazience jest trudny? Oczywiście, że nie. Jeżeli ktoś umiał podłączyć zwykłą toaletę, to na pewno bez problemu poradzi sobie z montażem takiego urządzenia. Przy czym, jeżeli ktoś nie miał z tym wcześniej do czynienia, to koniecznie powinien zatrudnić do tego specjalisty, aby nie narobić sobie szkód w łazience. Zawsze należy pamiętać zachowaniu odpowiednich odległości. Pomiędzy toaletą i bidetem powinno znajdować się minimum 30 cm przerwy, aby korzystanie z obu miejsc było wygodne. W dużych łazienkach i toaletach nie będzie z tym problemu. Sprawa może się nieco skomplikować, jeżeli będziemy mieli do czynieni z małym pomieszczeniem, gdzie bardzo ciężko manewrować. W takich przypadkach można zrezygnować z klasycznego bidetu na rzecz bidetki. Jest to element baterii z osobnym natryskiem. Za bidet będzie po prostu robiła toaleta. Wszyscy będą zadowoleni z takiego rozwiązania i nikt nie będzie musiał przejmować się tym, że nie ma w swojej toalecie klasycznego bidetu. Dbajmy o swoje zdrowie – w szczególności, że producenci armatury łazienkowej nam to umożliwiają. Funkcjonalna łazienka możliwa jest na wyciągnięcie ręki, jeżeli wszystko przemyśli się w odpowiedni sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProste sposoby na urządzenie tarasu
Następny artykułJak wybrać bezpieczne i dobre łóżko dla dziecka?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here