taras
fot. pixabay.com

Odpowiednio urządzony taras jest znakomitym miejscem do relaksu w cieplejsze dni. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-urzadzic-nowoczesny-oraz-funkcjonalny-taras/

Zadaszenie

Zadaszenie to podstawowa kwestia w przypadku tarasu. Przede wszystkim chroni przed opadami. Wyposażenie przeznaczone na balkony i tarasy jest z reguły odporne na działanie czynników atmosferycznych, jednak osłonienie ich będzie dla nas sporym ułatwieniem. Nie będziemy musieli czekać aż meble wyschną czy też wycierać ich do sucha. Zadaszenie pozwoli nam tez cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu nawet przy niewielkim deszczu. 

Poza tym zadaszenie chroni nas tez przed nadmiernym słońce. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku tarasów od nasłonecznionej strony. W upalne letnie dni będzie tam bardzo gorąco. Zadaszenie zapewni nam cień. Ochroni też nasze meble tarasowe przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, dzięki czemu nie wyblakną tak szybko, a te wykonane z tworzywa sztucznego nie skruszeją. 

Meble tarasowe

Meble tarasowe są niezbędne jeśli chcemy wygodnie rozsiąść się na świeżym powietrzu. Powinny być przede wszystkim przeznaczone do użytku na zewnątrz, a więc odporne na działanie czynników atmosferycznych jak deszcz czy słońce. Kolejną ważna kwestią jest łatwo utrzymania ich w czystości. Z tego względu odpadaja wszelkie obijane, wyściełane sofy czy fotele. Niektóre drewniane meble wymagają dodatkowej pielęgnacji w postaci impregnowania, lakierowania. 

Wybierając meble na teraz zwróćmy też uwagę na to, żeby były wygodne i stabilne. Niektóre składane modele krzeseł czy stołów są bardzo niestabilne, w związku z czym wciąż mamy obawę, aby rozsiąść się na nich wygodnie i coś postawić. Warto zainwestować w specjalne poduchy, które zapewnią nam wysoki komfort i sprawią, że miło będzie posiedzieć na zewnątrz.

Akcesoria

Akcesoria to wisienka na torcie. To one nadają klimatu każdemu wnętrzu. Na tarasach najpiękniej prezentują się rośliny. Zresztą, najlepiej wypoczywa się wśród zieleni i natury. Zachwycają pnące się po pergolach kwitnące kwiaty, a także drzewka karłowate w dużych donicach. Taras to też idealne miejsce do uprawy wiszących truskawek czy pnących si pomidorków cherry. Wyglądają efektowe, a do tego są pyszne. 

Przeczytaj też: http://www.pbp-bank.pl/zle-dlugi-co-mozemy-zrobic-zeby-zminimalizowac-starty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here