płyty chodnikowe

Z całą pewnością, odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni wokół naszego domu musi być odpowiednio przemyślane oraz zaplanowane. Zatem, bardzo ważny jest odpowiedni projekt, który sprawi że będziemy mogli wszystko usystematyzować. Okazuje się, że naprawdę niełatwym zadaniem jest wybór odpowiednich materiałów, z których zrobiony będzie taras, chodnik, podjazd, czy też ścieżki ogrodowe. Popularnym rozwiązaniem ostatnio są płyty chodnikowe. Czy powinniśmy się na nie zdecydować?

Płyty chodnikowe betonowe

Możemy obecnie wybierać spośród płyt jednolitych betonowych, jak również tych, które są wykonane z bruku. Ten właśnie materiał ma naprawdę wiele zalet, a zdecydowanie najważniejszą jest to, że przy jego użyciu dobrze pokryjemy cały teren, nie zostawiając przy tym żadnych szczelin. Na pewno takie płyty doskonale sprawdzą się na dużych placach, ale też zdadzą egzamin na prywatnych posesjach, gdzie warto zastosować trwały oraz wytrzymały materiał. Na pewno płyty chodnikowe będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli wśród domowników są małe dzieci, osoby starsze, czy też kobiety lubiące chodzić na szpilkach, ponieważ równomierna powierzchnia gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort.

Czy płyty chodnikowe można układać bezpośrednio na trawie?

Oczywiście jest to możliwe, aby płyty chodnikowe były układane bezpośrednio na trawie, czy też na gruncie, ale bez wątpienia lepiej będzie usunąć warstwę murawy i odpowiednio przygotować dane podłoże. Wówczas, nasz chodnik będzie bardziej stabilny i trwały, a do tego woda będzie lepiej odprowadzona. Bezpośrednio na gruncie, może być układana na przykład płyta z mrozoodpornej ceramiki, czy też gres ceramiczny, który jest jedynym materiałem odpornym na wykwity, czy też odbarwienia, jakie powstają na skutek stosowania środków ochrony roślin. Jeżeli podjęliśmy decyzje o zastosowaniu płyt betonowych, to koniecznie musimy przygotować podłoże w taki sposób, aby zapewniony był prawidłowy odpływ wody deszczowej przez delikatny spadek. Takie podłoże koniecznie musi być odpowiednio zagęszczone oraz stabilne. Płytki gresowe mogą być położone na przykład na zaprawę drenażową, które doskonale sprawdzi się w zestawie z płytami betonowymi wet-cast.

O czym należy pamiętać, kupując płyty chodnikowe?

Jeżeli kupujemy płyty chodnikowe, to musimy najpierw ustalić, gdzie będą one kładzione, ponieważ pod tym kątem wybierane są ich parametry. Jeżeli mają być one przeznaczone na pojazdy, to wówczas konieczne są odpowiednie zbrojenia. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy dany materiał musi być odpowiednio pielęgnowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here