Czym charakteryzuje się budownictwo modułowe?

Czym charakteryzuje się budownictwo modułowe

Budownictwo modułowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem w dobie XXI wieku. Z pomocą tej technologii, budowane są innowacyjne domy, które bez problemu można zmodernizować pod kątem zmieniających się potrzeb mieszkańców danego obiektu. Modułowe domy są bardzo energooszczędne, zachowują najwyższą jakość wykończenia i zastosowanych w nich technologii. Tego typu budownictwo wyróżnia szybkość realizacji i pierwszorzędna jakość użytych materiałów oraz kompozytów.

Budownictwo modułowe do tworzenia domów, mieszkań i obiektów usługowych

W ramach tego systemu, powstają nie tylko obiekty mieszkalne ale i również hotele, akademiki, placówki medyczne, sanatoria oraz inne budynki jak chociażby pawilony modułowe. Technologia modułowa pozwala na projektowanie przestronnych i w pełni wyposażonych pomieszczeń. Nie będą one różniły się od tych, budowanych metodą tradycyjną. Z całą pewnością można stwierdzić, iż wyżej wymienione budynki spełnią wysokie wymagania funkcjonalne oraz normy i przepisy z prawa budowlanego.

Metraże budynków opartych o system modułowy

Budynki opierają się najczęściej na modułach o następującym metrażu: 6m x 2.5m oraz 6m x 3m. Mogą być one również projektowane na innych segmentach. Wszystkie prefabrykaty, które składają się na dany obiekt, projektowane są wraz z instalacjami wewnętrznymi. Stosowane są tam instalacje wodne, systemy kanalizacyjne jak i również technologie grzewcze. Segmenty oparte są także na elektrycznych instalacjach, teletechnicznych oraz systemach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Oczywiście wspomniane moduły posiadają wbudowaną stolarkę w oknach i drzwiach.

Nowoczesne budynki, które spełniają wymogi prawa budowlanego

Budynki są dostosowane do standardów BHP oraz przepisów przeciwpożarowych. Obiekty, które tworzone są na bazie prefabrykatów, gwarantują bezpieczeństwo. W budynkach stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania energooszczędne, do których można zaliczyć: panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Warto wspomnieć także o tym, że przestrzenie są świetnie izolowane i zapewniają dobre parametry termoizolacyjne. Budynki modułowe stanowią bez wątpienia nowatorskie i innowacyjne rozwiązanie w zakresie techniczno-projektowym.

Szybka realizacja budowy możliwa dzięki zastosowaniu prefabrykatów

Warto wiedzieć, iż wszelkie pomieszczenia wewnętrzne są wykańczane jeszcze na etapie produkcji. W tak zwanych mieszkaniach pod klucz, stosowane są odpowiednie materiały wykończeniowe do podłóg, ścian oraz sufitów. W drodze podsumowania warto pamiętać o tym, że jednym z wielu celów technologii modułowej jest ukończenie budowy w jak najszybszym czasie. Dodatkowo, ta propozycja wyróżnia się atrakcyjną ceną, wysoką jakością wykonania na miarę XXI wieku. Budynki spełniają wszelkie normy i przepisy o prawie budowlanym. Zaletą modularnego budownictwa jest bez wątpienia duża mobilność, która umożliwia szybki demontaż budynku. Po wykonaniu profesjonalnego demontażu, z łatwością można go złożyć w innej lokalizacji, na innym terenie

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Separator image Posted in Dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *