Czym charakteryzuje się budownictwo modułowe

Budownictwo modułowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem w dobie XXI wieku. Z pomocą tej technologii, budowane są innowacyjne domy, które bez problemu można zmodernizować pod kątem zmieniających się potrzeb mieszkańców danego obiektu. Modułowe domy są bardzo energooszczędne, zachowują najwyższą jakość wykończenia i zastosowanych w nich technologii. Tego typu budownictwo wyróżnia szybkość realizacji i pierwszorzędna jakość użytych materiałów oraz kompozytów.

Budownictwo modułowe do tworzenia domów, mieszkań i obiektów usługowych

W ramach tego systemu, powstają nie tylko obiekty mieszkalne ale i również hotele, akademiki, placówki medyczne, sanatoria oraz inne budynki jak chociażby pawilony modułowe. Technologia modułowa pozwala na projektowanie przestronnych i w pełni wyposażonych pomieszczeń. Nie będą one różniły się od tych, budowanych metodą tradycyjną. Z całą pewnością można stwierdzić, iż wyżej wymienione budynki spełnią wysokie wymagania funkcjonalne oraz normy i przepisy z prawa budowlanego.

Metraże budynków opartych o system modułowy

Budynki opierają się najczęściej na modułach o następującym metrażu: 6m x 2.5m oraz 6m x 3m. Mogą być one również projektowane na innych segmentach. Wszystkie prefabrykaty, które składają się na dany obiekt, projektowane są wraz z instalacjami wewnętrznymi. Stosowane są tam instalacje wodne, systemy kanalizacyjne jak i również technologie grzewcze. Segmenty oparte są także na elektrycznych instalacjach, teletechnicznych oraz systemach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Oczywiście wspomniane moduły posiadają wbudowaną stolarkę w oknach i drzwiach.

Nowoczesne budynki, które spełniają wymogi prawa budowlanego

Budynki są dostosowane do standardów BHP oraz przepisów przeciwpożarowych. Obiekty, które tworzone są na bazie prefabrykatów, gwarantują bezpieczeństwo. W budynkach stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania energooszczędne, do których można zaliczyć: panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Warto wspomnieć także o tym, że przestrzenie są świetnie izolowane i zapewniają dobre parametry termoizolacyjne. Budynki modułowe stanowią bez wątpienia nowatorskie i innowacyjne rozwiązanie w zakresie techniczno-projektowym.

Szybka realizacja budowy możliwa dzięki zastosowaniu prefabrykatów

Warto wiedzieć, iż wszelkie pomieszczenia wewnętrzne są wykańczane jeszcze na etapie produkcji. W tak zwanych mieszkaniach pod klucz, stosowane są odpowiednie materiały wykończeniowe do podłóg, ścian oraz sufitów. W drodze podsumowania warto pamiętać o tym, że jednym z wielu celów technologii modułowej jest ukończenie budowy w jak najszybszym czasie. Dodatkowo, ta propozycja wyróżnia się atrakcyjną ceną, wysoką jakością wykonania na miarę XXI wieku. Budynki spełniają wszelkie normy i przepisy o prawie budowlanym. Zaletą modularnego budownictwa jest bez wątpienia duża mobilność, która umożliwia szybki demontaż budynku. Po wykonaniu profesjonalnego demontażu, z łatwością można go złożyć w innej lokalizacji, na innym terenie

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFotowoltaika – czym jest i czy się opłaca?
Następny artykułJak wybrać płyty chodnikowe?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here