Jak zrobić ciekawą dekorację ze zdjęć

Jeśli jesteś osobą kreatywną i lubisz samodzielnie zajmować się aranżacją swojego mieszkania, to warto zdecydować się na dekoracje z własnych, papierowych fotografii.  Z pewnością posiadasz wyselekcjonowaną kolekcję własnych zdjęć, którą chętnie podzielisz się ze światem. Dlatego też, jeśli postanowiłaś skorzystać z usługi internetowej, którą jest wywołanie zdjęć, to czas pomyśleć o sposobie ich wyeksponowania.

Jak kreatywnie zaprezentować swoją kolekcję zdjęć?

Papierowe zdjęcia to niezwykle dobry pomysł na artystyczne zaaranżowanie przestrzeni w swoim domu. Na przykład duże i efektowne formaty w pięknych ramach, świetnie prezentują się zawieszone na ścianie. Z kolei małe, standardowe odbitki idealnie wyglądają i równocześnie są dobrze zabezpieczono przed uszkodzeniem, w ozdobnym, fotograficznym albumie. Mniejsze papierowe zdjęcia  także mogą stanowić elegancką ozdobę domu, wyeksponowane w eleganckich ramkach na kominku lub komodzie. Oczywiście są to najpopularniejsze sposoby na ekspozycję zdjęć.

Możemy jednak bardziej się zaangażować i na przykład zaprojektować oryginalny plakat, przy użyciu znajomego programu graficznego. Do tego celu warto wykorzystać własne zdjęcia, z których jesteśmy  wyjątkowo dumni i chcielibyśmy je kreatywnie wyeksponować. Wywoływanie zdjęć online to współcześnie najtańsza i bardzo wygodna usługa, dzięki której możemy zamówić nie tylko standardowe formaty, ale także powiększenia, zdjęcia panoramiczne, czy też kwadratowe. Taki wydruk możemy zamówić również przez internet. Internetowe fotolaby w ekspresowym tempie realizują wszystkie zamówienia. Właśnie dlatego nawet w ciągu jednej doby możemy mieć zamówione zdjęcia w swoim domu.

Kolejną ciekawą propozycją może być fotograficzny kolaż. Możemy go również zaprojektować na komputerze i wydrukować w formacie XXL lub wykorzystać do tego celu papierowe odbitki. Do klasycznego kolażu, oprócz wybranych zdjęć będziemy także potrzebować papierowej lub tekturowej bazy, do której będziemy doklejać zdjęcia, klej do papieru i nożyczki. Do tej kreatywnej zabawy warto zaprosić również swoich najbliższych. Jest to doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu w niezwykle przyjemnej atmosferze. Ostatnio bardzo popularną i niezwykle modną ozdobą mieszkania są  fotografie zawieszone spinaczami na bawełnianym sznurku. Do takiej fotograficznej girlandy najczęściej używa się kwadratowych odbitek 10X10 cm, które przypominają stare zdjęcia z polaroida.

Jak widać papierowe fotografie, posiadają niebywały potencjał, dzięki któremu możemy w  artystyczny sposób przyozdobić swoje mieszkanie.

Polecamy i życzymy wielu ciekawych inspiracji!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego warto zdecydować się na wełniany dywan?
Następny artykułZamawiaj meble online
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here