Jak zrobić ciekawą dekorację ze zdjęć?

Jak zrobić ciekawą dekorację ze zdjęć

Jeśli jesteś osobą kreatywną i lubisz samodzielnie zajmować się aranżacją swojego mieszkania, to warto zdecydować się na dekoracje z własnych, papierowych fotografii.  Z pewnością posiadasz wyselekcjonowaną kolekcję własnych zdjęć, którą chętnie podzielisz się ze światem. Dlatego też, jeśli postanowiłaś skorzystać z usługi internetowej, którą jest wywołanie zdjęć, to czas pomyśleć o sposobie ich wyeksponowania.

Jak kreatywnie zaprezentować swoją kolekcję zdjęć?

Papierowe zdjęcia to niezwykle dobry pomysł na artystyczne zaaranżowanie przestrzeni w swoim domu. Na przykład duże i efektowne formaty w pięknych ramach, świetnie prezentują się zawieszone na ścianie. Z kolei małe, standardowe odbitki idealnie wyglądają i równocześnie są dobrze zabezpieczono przed uszkodzeniem, w ozdobnym, fotograficznym albumie. Mniejsze papierowe zdjęcia  także mogą stanowić elegancką ozdobę domu, wyeksponowane w eleganckich ramkach na kominku lub komodzie. Oczywiście są to najpopularniejsze sposoby na ekspozycję zdjęć.

Możemy jednak bardziej się zaangażować i na przykład zaprojektować oryginalny plakat, przy użyciu znajomego programu graficznego. Do tego celu warto wykorzystać własne zdjęcia, z których jesteśmy  wyjątkowo dumni i chcielibyśmy je kreatywnie wyeksponować. Wywoływanie zdjęć online to współcześnie najtańsza i bardzo wygodna usługa, dzięki której możemy zamówić nie tylko standardowe formaty, ale także powiększenia, zdjęcia panoramiczne, czy też kwadratowe. Taki wydruk możemy zamówić również przez internet. Internetowe fotolaby w ekspresowym tempie realizują wszystkie zamówienia. Właśnie dlatego nawet w ciągu jednej doby możemy mieć zamówione zdjęcia w swoim domu.

Kolejną ciekawą propozycją może być fotograficzny kolaż. Możemy go również zaprojektować na komputerze i wydrukować w formacie XXL lub wykorzystać do tego celu papierowe odbitki. Do klasycznego kolażu, oprócz wybranych zdjęć będziemy także potrzebować papierowej lub tekturowej bazy, do której będziemy doklejać zdjęcia, klej do papieru i nożyczki. Do tej kreatywnej zabawy warto zaprosić również swoich najbliższych. Jest to doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu w niezwykle przyjemnej atmosferze. Ostatnio bardzo popularną i niezwykle modną ozdobą mieszkania są  fotografie zawieszone spinaczami na bawełnianym sznurku. Do takiej fotograficznej girlandy najczęściej używa się kwadratowych odbitek 10X10 cm, które przypominają stare zdjęcia z polaroida.

Jak widać papierowe fotografie, posiadają niebywały potencjał, dzięki któremu możemy w  artystyczny sposób przyozdobić swoje mieszkanie.

Polecamy i życzymy wielu ciekawych inspiracji!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *