Dawniej budowa domu zajmowała wiele lat. Powodów było mnóstwo. Zły okres dla właścicieli działek, problemy z urzędami i załatwieniem odpowiedniej dokumentacji, brak materiału w fabrykach oraz sklepach. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Co więcej, istnieją możliwości postawienia domu nawet w trzy miesiące.

Dom dla osób nie potrafiących czekać

Budowa własnego domu pochłania wiele nerwów z różnych względów. Najpierw trzeba zaufać ekipie budowlanej, potem raz na jakiś czas ją nadzorować. Nie wszyscy mają na to ochotę oraz czas ze względów zawodowych. Gotowe domy bez działki eliminują konieczność nadzoru nad jakością i tempem wykonywanych prac, ponieważ większość elementów tworzących budynek powstaje w fabrykach.

Idealne ściany

Wbrew pozorom gotowe domy bez działki nie oznaczają słabej jakości. Do ich budowy są wykorzystywane ławy fundamentowe żelbetonowe monolityczne, a ściany nośne są trójwarstwowe i wykonane z warstwy mineralnej. W ten sposób budynek jest ocieplony przez akumulacji powietrza i zapewnia wewnątrz stałą temperaturę. W budowie gotowych domów bez działki do wykonania ścian używa się również lekkiego betonu na bazie spienionego szkła, dzięki czemu można stworzyć ściany doskonale izolujące przed chłodem, cieczami oraz dźwiękiem. Nie trzeba również martwić się o grzyby i pleśnie, które dość często można spotkać w starym typie budownictwa.

Dach chroniący przed złą pogodą

Kto postawił gotowy dom bez działki doskonale wie, że nie trzeba się bać o jakość wykonania dachu. Używając wysokiej jakości materiału tworzy płaszczyznę chroniącą przed silnym wiatrem, zmiennymi czynnikami termicznymi, grubą warstwą śniegu lub gradem. Większość gotowych domów bez działki ma dachy wykończone gontem bitumicznym lub blachodachówką, aczkolwiek ich kształt i kolor nie jest odgórnie narzucony przez producenta. Na ich wygląd wpływają decyzję właściciela nieruchomości, tak samo jak na kąt nachylenia dachu. można wybrać dach płaski lub nachylony o 12 stopni, bądź 35 stopni.

Elementy wchodzące w skład gotowego domu bez działki są solidnie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Producenci wykorzystując nowoczesne technologie starają się unowocześniać rozwiązania budowlane, aby klienci mogli cieszyć się domami, o których zawsze marzyli. A przede wszystkim domami, które będą im służyć przez wiele lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z HOGER Sp z o.o.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here