Urządzenie salonu, najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w naszym wnętrzu to nie lada wyzwanie. Nadanie mu odpowiedniego charakteru, podjęcie decyzji o wybraniu konkretnego stylu może zająć długie miesiące. Jak ciekawie zaaranżować salon? Jednym z rozwiązań jest wybranie ciekawej okładziny ściennej, np. kamienia dekoracyjnego do salonu.

Gładkie ściany pokryte gładzią gipsową to do niedawna główne marzenie remontujących salon, którzy byli zmęczeni wszechobecnymi tapetami, boazerią i makatkami rodem z poprzedniej epoki,  Dzisiaj powoli następuje znudzenie prostotą, minimalizmem i ascetyzmem wnętrz. Na pierwszy plan wysuwa się indywidualizm i nowe sposoby na zagospodarowanie przestrzeni ściennej. Ciekawe faktury, łączenie materiałów wykończeniowych czy odsłonięcie „surowego” fragmentu ściany to tylko nieliczne propozycje na aranżację powierzchni ściennych w salonie. Ciekawą propozycją jest także wykorzystanie kamienia dekoracyjnego do salonu, np. z tej oferty: https://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-do-salonu/

Kamień dekoracyjny to mnogość wzorów i kolorów oraz faktury dobrze odwzorowujące powierzchnię cegły, skały czy kamienia charakterystycznego dla terenów nadrzecznych. Wybór odpowiedniego kamienia do salonu powinien wiązać się ze świadomą decyzją o wyborze konkretnego stylu wnętrzarskiego.

Styl charakterystyczny dla przestrzeni postindustrialnych, który nazwać można „loftowym” świetnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Kamień dekoracyjny do salonu o kolorze czerwonej, palonej cegły dobrze zaprezentuje się w otoczeniu dużych okien i oszczędnego wystroju wnętrza w apartamencie w centrum miasta. Z kolei kamień dekoracyjny odwzorowujący powierzchnię kamienia nadrzecznego idealnie pasuje do ciepłego, nieco rustykalnego wnętrza domu na przedmieściach. Kamień do salonu o fakturze drewna to propozycja dla miłośników stylu eko i każdego, kto chciałby wprowadzić elementy kojarzące się z naturą do własnego wnętrza.

Kamień dekoracyjny w salonie może służyć także jako stylowy dodatek. Fragment ściany nad kanapą pokryty kamieniem dekoracyjnym lub komin ozdobiony ciekawą kompozycją wykorzystującą ten materiał wykończeniowy w interesujący sposób ożywią nawet najprostsze wnętrze i nadadzą mu bardziej osobistego charakteru, wpisując się tym samym w najnowsze trendy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie farby do malowania ścian?
Następny artykułMeblościanka regularna czy nieregularna?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here