Kamień dekoracyjny w salonie – ciekawa aranżacja wnętrza

Urządzenie salonu, najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w naszym wnętrzu to nie lada wyzwanie. Nadanie mu odpowiedniego charakteru, podjęcie decyzji o wybraniu konkretnego stylu może zająć długie miesiące. Jak ciekawie zaaranżować salon? Jednym z rozwiązań jest wybranie ciekawej okładziny ściennej, np. kamienia dekoracyjnego do salonu.

Gładkie ściany pokryte gładzią gipsową to do niedawna główne marzenie remontujących salon, którzy byli zmęczeni wszechobecnymi tapetami, boazerią i makatkami rodem z poprzedniej epoki,  Dzisiaj powoli następuje znudzenie prostotą, minimalizmem i ascetyzmem wnętrz. Na pierwszy plan wysuwa się indywidualizm i nowe sposoby na zagospodarowanie przestrzeni ściennej. Ciekawe faktury, łączenie materiałów wykończeniowych czy odsłonięcie „surowego” fragmentu ściany to tylko nieliczne propozycje na aranżację powierzchni ściennych w salonie. Ciekawą propozycją jest także wykorzystanie kamienia dekoracyjnego do salonu, np. z tej oferty: https://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-do-salonu/

Kamień dekoracyjny to mnogość wzorów i kolorów oraz faktury dobrze odwzorowujące powierzchnię cegły, skały czy kamienia charakterystycznego dla terenów nadrzecznych. Wybór odpowiedniego kamienia do salonu powinien wiązać się ze świadomą decyzją o wyborze konkretnego stylu wnętrzarskiego.

Styl charakterystyczny dla przestrzeni postindustrialnych, który nazwać można „loftowym” świetnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Kamień dekoracyjny do salonu o kolorze czerwonej, palonej cegły dobrze zaprezentuje się w otoczeniu dużych okien i oszczędnego wystroju wnętrza w apartamencie w centrum miasta. Z kolei kamień dekoracyjny odwzorowujący powierzchnię kamienia nadrzecznego idealnie pasuje do ciepłego, nieco rustykalnego wnętrza domu na przedmieściach. Kamień do salonu o fakturze drewna to propozycja dla miłośników stylu eko i każdego, kto chciałby wprowadzić elementy kojarzące się z naturą do własnego wnętrza.

Kamień dekoracyjny w salonie może służyć także jako stylowy dodatek. Fragment ściany nad kanapą pokryty kamieniem dekoracyjnym lub komin ozdobiony ciekawą kompozycją wykorzystującą ten materiał wykończeniowy w interesujący sposób ożywią nawet najprostsze wnętrze i nadadzą mu bardziej osobistego charakteru, wpisując się tym samym w najnowsze trendy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *