Kamień na elewację

Kamień elewacyjny powstaje poprzez połączenie ze sobą małych kamiennych cegiełek. Jest to możliwe dzięki specjalnie skomponowanemu spoiwu na bazie żywicy. Tak powstałe paski kamienne są dużo tańsze i szybsze w montażu niż klinkier czy pojedyncze cegiełki z kamienia. Dodatkowo panele te montowane są w sposób bezfugowy co pozwala nam wyeliminować przyszłe problemy z jej kruszeniem się. Jeśli zaś chodzi o montaż to dzięki temu, że płyty kamienia elewacyjnego maja kształt litery „z” wyposażonej w zacięcia łatwo jest montować je jeden obok drugiego. Taki kształt paneli sprawia, że łączenia staja się niewidoczne a sama aranżacja daje efekt jednolitej, gładkiej ściany całkowicie bez fug i jakichkolwiek spoin.

Kamień elewacyjny to również materiał, który doskonale łączy się z obfitą roślinnością ogrodową czy tez tarasową. Pozwala to stworzyć spójną aranżację do domowego wypoczynku na łonie natury.

Warto również wspomnieć, że kamień elewacyjny to materiał z powodzeniem wykorzystywany również we wnętrzach budynków. Dzięki swojej trwałości nie wymaga specjalistycznej impregnacji a właściwości antystatyczne kamienia sprawiają, że szybko zapomnimy o ciągłym wycieraniu kurzu.

Jak wygląda montaż kamienia elewacyjnego?

Montaż pasków kamienia elewacyjnego jest niezwykle prosty i nie wymaga użycia żadnych profesjonalnych urządzeń i narzędzi. Każdy z nas może go samodzielnie wykonać bez potrzeby długiego poszukiwania odpowiedniej i zaufanej ekipy montażowej. Zadanie to wymaga od nas jedynie odrobiny czasu i posiadania packi do nakładania kleju oraz poziomicy do sprawdzenia, czy płytki układane są równo w poziomie. Z uwagi na to, że montaż jest całkowicie bezfugowy nie musimy martwić się o żadne spoiwa i fugi. Jedyne o czym warto pamiętać to użycie białego kleju montażowego, by uniknąć jakichkolwiek przebarwień na naturalnym kamieniu.

Impregnacja kamienia elewacyjnego

Impregnacja płytek kamienia elewacyjnego wymaga od nas posiadania jedynie pędzla o gęstym włosiu oraz preparatu impregnującego. Najlepsze efekty impregnacji osiąga się przy użyciu produktów marki Drop a w szczególności impregnatu w typie professional. Zastosowanie tego preparatu nie tylko chroni kamień przed wszelkimi zabrudzeniami i przebarwieniami. Dodatkowo podkreśla naturalny kolor kamienia i sprawia, że kamienie błyszczą niesamowitym blaskiem. Warto również wspomnieć, że preparat ten stworzony został na bazie specjalnej formuły, która ułatwia aplikację i rozprowadzanie go.

Pakowanie oraz dostawa

Panele z kamienia elewacyjnego są pakowane w opakowania z tektury po ok. 0,6-0,9 m2 zależnie od ich grubości. W przypadku dużych zamówień paczki te układane są w specjalnych skrzynio-paletach by maksymalnie zabezpieczyć je podczas transportu. Wysyłka następuje w przeciągu 3 do 7 dni roboczych od chwili zaksięgowania wpłaty od kupującego. Wysyłka jest możliwa na terenie naszego kraju oraz Europy.

Zastosowanie kamienia elewacyjnego

Kamień elewacyjny to materiał stwarzający ogromne możliwości aranżacyjne oraz szansa na utworzenie niepowtarzalnych dekoracji naściennych nadających klasy każdemu wnętrzu. Materiał ten bardzo dobrze komponuje się zarówno ze szkłem i metalem jak i ze stylem rustykalnym. Zastosowanie kamieni elewacyjnych pozwala uzyskać wielowymiarowe wykończenie, które zachwyci każdego gościa.

Kamień elewacyjny

Kamień elewacyjny równie dobrze sprowadza się w dużych jak i małych pomieszczeniach a dzięki uniwersalności pozwala on tworzyć różnorodne aranżacje z wykorzystaniem wielu innych materiałów i konfiguracji ułożenia paneli. Przy wyborze kamienia na elewację zachęcamy do odwiedzenia sklepu https://kamiennewnetrza.pl/kamien-naturalny/kamien-elewacyjny

Dlaczego warto zastosować go w domu?

Jest kilka powodów, dla których zastosowanie kamienia elewacyjnego w domu jest dobrym rozwiązaniem:

  • Jego uniwersalność sprawia, że komponuje się z każdym stylem architektonicznym i każdą możliwą aranżacją, nadając przy tym wnętrzu swój własny kojący styl,
  • Nie zmieniające struktury pod wpływem wilgoci panele pozwalają na użycie ich w nawet najbardziej zawilgoconych łazienkach,
  • Kamień elewacyjny ułożony w korytarzu sygnalizuje poczucie stylu gospodarza i sprawia, że goście od wejścia czują, że przebywają w miejscu pełnym elegancji.
  • Jest to materiał trwały a dzięki poprawnemu montażowi staje się niemal niezniszczalny,
  • Jest niezwykle łatwy w utrzymaniu a do jego czyszczenia wystarczy jedynie woda i płyn do naczyń.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here