Kubki termiczne. Porcelanowe czy metalowe

Kubki termiczne to nie tylko modny gadżet, ale także praktyczne naczynie, które znajdzie swoje zastosowanie w codziennym życiu. Porządnie wykonany kubek termiczny nie tylko na długo będzie zachowywał temperaturę, ale też utrzyma napój wewnątrz i nie pozwoli mu się rozlać. Pod lupę weźmiemy dzisiaj porcelanowe i metalowe kubki termiczne. Który z nich jest dla ciebie bardziej odpowiedni?

Porcelanowe kubki termiczne

Kubek termiczny wykonany z porcelany lub ceramiki to połączenie praktycznego gadżetu i naczynia, które cieszy oko. Zwolennicy pięknych wzorów, motywacyjnych czy śmiesznych napisów, ale także różnobarwnych dekoracji z pewnością najbardziej upodobają sobie właśnie ten rodzaj kubka termicznego. W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się ta opcja? Porcelanowy kubek termiczny świetnie sprawdzi się głównie w przestrzeniach życia miejskiego – na pracowniczym biurku, podczas spaceru, podróży autem czy jesiennego wieczoru pod kocem i z książką w ręku. Szczelność naczynia zapewnia z reguły silikonowa pokrywka, która chroni napój przez rozlaniem, ściśle przylegając do otworu kubka. Kubek wykonany z tego tworzywa nie sprawdzi się przy dłuższych wycieczkach, ponieważ jest dość ciężki i dość łatwo o zbicie naczynia. Jeśli jesteś osobą, która ceni sobie fajny design podczas wypadu w miasto to z pewnością porcelanowy kubek termiczny jest dla ciebie.

Metalowe kubki termiczne

Najdłużej utrzymujące ciepło wewnątrz naczynia są metalowe kubki termiczne, nawet do kilku godzin. To opcja, która najlepiej sprawdzi się osobom prowadzącym aktywny tryb życia, często wybierającymi się na długie spacery w chłodne dni, piesze wędrówki po górach czy zwyczajnie wyjeżdżającymi z miasta, chcąc mieć pod ręką kubek z gorącą kawą. Co ciekawe, metalowe kubki nie występują wyłącznie w metalicznym kolorze, bo wśród nich również można znaleźć ciekawe okazy. Do zalet kubka metalowego można zaliczyć jego odporność na uszkodzenia, dlatego tak bardzo cenią go sobie turyści. Często spotyka się tego rodzaju kubki z uchwytem lub dodatkową, zewnętrzną powłoką antypoślizgową, co ułatwia korzystanie z naczynia podczas niekorzystnych warunków.

Oba z wymienionych kubków nie chłoną zapachów i smaków, dlatego możesz mieć pewność, że wlana do środka dzisiejsza herbata nie będzie smakować wczorajszą kawą. Na który kubek się zdecydować? Wszystko zależy od własnych preferencji i upodobań oraz tego jaki styl życia prowadzisz. Żyjesz w biegu, ale rzadko wyjeżdżasz z miasta i nader wszystko cenisz sobie estetykę rzeczy, które posiadasz? Postaw na kubek wykonany z porcelany, z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni wzór, których w tym segmencie jest mnóstwo. Twoim hobby są długie wycieczki i nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez dużych zapasów gorącego napoju? Metalowy kubek to zdecydowanie to, czego potrzebujesz. Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy w rozwianiu wątpliwości przy wyborze odpowiedniego kubka i podjęcie decyzji okaże się teraz znacznie prostsze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrawdziwy dom z kominkiem
Następny artykułZawód – elektryk
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here