Mieszkania w Szczecinie

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu par. Bo najlepiej, gdy mieszkamy u siebie i sami możemy decydować o swoich czterech kątach. A jeszcze lepiej, gdy mieszkanie to znajduje się w dużym mieście, gdzie łatwiej o pracę w porównaniu z małymi miastami. Takim miastem, które nieustannie przyciąga wiele młodych par jest Szczecin. Dlatego nowe mieszkania w Szczecinie szybko się rozchodzą. Pewnie też dlatego, że Szczecin jest stolica województwa zachodniopomorskiego. I jest jednym z miast tak zwanych nadbałtyckich. Choć nie leży bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, ale w bliskiej odległości od morza. Szczecin bezpośrednio położony jest nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie.

W dawnych czasach okolice Szczecina wydawały się bardzo odległe ludziom mieszkającym w Małopolsce, czy na Podlasiu lub Śląsku. Dziś odległość się skróciła dzięki nowoczesnym samochodom, szybkim pociągom, a także samolotom. I nie dziwi już tak fakt, że ludzie z drugiego końca Polski kupują mieszkania w Szczecinie. Szczecin jest siódmym co do populacji miastem w Polsce i trzecim pod względem obszaru. Do Szczecina każdego roku przybywa też wielu turystów i wczasowiczów. Gdyż miasto posiada wiele zabytków, jeziora i niedaleko rozciąga się Morze Bałtyckie. Odległość od centrum miasta do Bałtyku wynosi 65 kilometrów.

Do Szczecina przybywa nie tylko ludność polska, ale także niemiecka, gdyż jest to miasto przygraniczne. Odległość od końca miasta do granicy z Niemcami wynosi tylko 5 kilometrów. Szczecin każdego roku odwiedza też wiele innych narodowości, gdyż to nie tylko wypoczynkowe, ale również historyczne miasto. Miłośnicy przyrody również znajdą coś dla siebie, gdyż w granicach administracyjnych miasta znajdują się fragmenty Szczecińskiego Parku Krajobrazowego. Nie sposób nie wspomnieć również o Zalewie Szczecińskim, który jest zatoką Morza Bałtyckiego. Zalew posiadał długość 55 kilometrów i szerokość 22 kilometrów. Przez zalew przebiega granica Polski z Niemcami i to dzieli go na dwie części.

Poza atrakcjami związanymi z wodą i plażami miasto warte jest zwiedzenia. A zwłaszcza centrum Szczecina, gdzie znajduje się wiele ulic z historycznymi kamienicami. Ten układ urbanistyczny Szczecina porównywany jest nawet do układu urbanistycznego w Paryżu. Większa część Śródmieścia zbudowana jest w tak zwanym układzie gwiaździstym z licznymi placami i zielenią. Poza tym jest Stare Miasto i Zamek Książąt Pomorskich. Znajduje się tu niemalże trzysta zabytków nieruchomych. Lecz reprezentacyjną częścią miasta są Wały Chrobrego, które tworzą nad Odrą trasy widokowe o długości pół kilometra. Jest to ciekawe miejsce tym bardzie, że sąsiadują one z budynkami użyteczności publicznej, które posiadają ciekawą architekturę. Znajduje się tam na przykład Gmach Główny Muzeum Narodowego. Jedną z najważniejszych budowli w Szczecinie jest Bazylika św. Jakuba, Kościół pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty, Kościół św. Piotra i św. Pawła, czy Kościół św. Jana Chrzciciela. Na terenie miasta znajduje się również wiele mniejszych Kościołów o średniowiecznym rodowodzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRenowacja drewnianego tarasu – jak zrobić to dobrze?
Następny artykułJak odświeżyć wygląd salonu?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here