Mieszkanie z rynku pierwotnego - same zalety

Jedno z pierwszych pytań jakie musi zadać sobie osoba planująca zakup mieszkania to czy będzie to lokal z rynku pierwotnego czy wtórnego. Jedno i drugie rozwiązanie ma plusy i minusy. Na rynku nie brakuje entuzjastów jednego oraz drugiego rozwiązania.

Ponieważ jednak transakcji na rynku pierwotnym jest więcej postanowiliśmy przyjrzeć się właśnie im. Dlaczego Polacy tak chętnie wybierają nowe mieszkania? Jakie wynikają z tego korzyści? Czy takie rozwiązanie ma jakieś minusy? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Czym jest rynek pierwotny?

Na rynku pierwotnym możesz kupić tylko nowe mieszkania. Czyli takie, w których jeszcze nikt nie mieszkał, wprost od dewelopera bądź pośrednika. Bycie pierwszym właścicielem mieszkania niesie za sobą dużo korzyści.

Po pierwsze – mieszkanie jest nieużywane i niezniszczone.

Po drugie – możemy je urządzić dokładnie tak jak chcemy, bez konieczności wynoszenia mebli, skuwania płytek czy zrywania tapet. Takie mieszkanie to czysta karta.

Po trzecie – więcej wygody. Nowe mieszkania to nowe technologie, których na próżno szukać w starszych budynkach. Szerokie klatki schodowe, komfortowe windy, podziemne parkingi – to tylko niektóre udogodnienia.

Po czwarte – oszczędność, co wiąże się właśnie z zastosowaniem nowych technologii. Mniejsze koszty ogrzewania, często w nowych budynkach montuje się solary czy fotowoltaikę, co jeszcze bardziej wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji budynku. Również wykorzystanie lepszych materiałów izolacyjnych ma wpływ na obniżenie rachunków – a to z punktu widzenia konsumenta może być bardzo istotne, zwłaszcza gdy mieszkanie kupuje na kredyt i będzie musiał liczyć się z comiesięcznymi ratami.

Po piąte – bezpieczeństwo. Całodobowa ochrona, monitoring, ogrodzenie – to już właściwie standard na większości nowych osiedli. To kwestia bardzo ważna zwłaszcza dla osób posiadających dzieci, ale również dla osób starszych.

Podsumowując – mieszkania z rynku pierwotnego to idealne rozwiązanie dla osób ceniących komfort, wygodę, nowoczesne technologie i czas. Jeśli szukasz nowego mieszkania wystarczy, że wpiszesz w Google frazę nowe mieszkania Lublin. Sprawdź jaką ofertę mają dla ciebie lubelscy deweloperzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here