O czym należy pamiętać kupując mieszkanie w Gdańsku?

Zakup mieszkania to proces długotrwały i wymagający dobrego przygotowania. Stawką w tym przypadku są w końcu niemałe pieniądze. Przy dużym nasyceniu rynku i postępującym rozwoju branży budownictwa mieszkaniowego, codziennie trafiamy na nową, interesującą – przynajmniej z pozoru – ofertę. Jak ustrzec się pułapek i czym kierować się przy dokonywaniu transakcji?

Gdańsk to jeden z większych ośrodków miejskich w kraju, w dodatku tworzący aglomerację trójmiejską, która jest wiodącym w wielu dziedzinach ekonomicznych i społecznych regionem Polski. Nieruchomości oferowane na miejscowym rynku liczone są w tysiącach.

Po pierwsze powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jaka infrastruktura w pobliżu docelowego miejsca zamieszkania jest dla nas konieczna. W inne sposób do sprawy podejdą seniorzy, którzy cenić sobie mogą bardziej bliskość apteki, niż szkoły, a w inny młode małżeństwo, poszukujące swojego pierwszego lokum. Jeśli zależy nam na bliskości parku, a dana inwestycja leży akurat 3 kilometry od najbliższego, to należy ją z góry – mimo pozostałych atutów – skreślić i nie liczyć na to, że w międzyczasie władze samorządowe nam taką atrakcję zafundują.

Po drugie, udajmy się do sprawdzonego dewelopera. Pamiętajmy, że mieszkanie służyć nam będzie długo, może nawet całe życie. Korzystajmy więc z ofert fachowców i osób zaufanych. Dużo o propozycji mówi już sama prezentacja inwestora. Przykładowo, zaglądając na stronę K&L – www.kli.com.pl, zauważamy, że wstawione tam opisy dotyczą nie tylko samej firmy, ale też wcześniejszych i bieżących działań.

Po trzecie, pamiętajmy o dobrej komunikacji. Bliskość przystanków miejskich to jedna istotna kwestia, jakość i plany zagospodarowania dróg to druga, łącząca się kwestia.

Po czwarte, nie wstydźmy się śledzić, jakie lokalizacje są modne wśród innych osiedlających się w Gdańsku. Jeśli dana inwestycja cieszy się dużym powodzeniem wśród kupujących, to z pewnością nie jest to dziełem przypadku.

Wreszcie po piąte – działajmy. Pamiętajmy, że wymarzony lokal może szybko wpaść w oko również innym poszukującym i lepiej nie przespać okazji.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here