Oświetlenie LED

Ekonomiczność, komfort stosowania oraz walory estetyczne, to cechy, które muszą charakteryzować nowoczesne oświetlenie. Spełnia je oświetlenie LED, które wykorzystuje zjawisko elektroluminescencji, czyli przemiany prądu bezpośrednio w światło. Diody LED umieszczone są w oprawach z którymi stanowią integralną całość. Jako największą zaletę tej technologii podaje się jej energooszczędność. Rzeczywiście, po wymianie oświetlenia na ledowe obserwujemy znaczne obniżenie rachunków za prąd. Czy to jedyna zaleta tego rodzaju oświetlenia? Oczywiście jest ich znacznie więcej – są bezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia, mają wysoki współczynnik oddawania barw, skuteczność świetlną i są bardzo trwałe. Można je zamontować właściwie wszędzie – w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Natychmiastowo po włączeniu osiągają pełną moc świecenia. Zalety można wymieniać jeszcze długo. Na co zwrócić uwagę zakupując oświetlenie LED?

Najlepszym wyjściem jest oczywiście konsultacja ze specjalistą, których jest na rynku wiele. Szczególnie warto skorzystać z jego usług projektując oświetlenie w zakładach przemysłowych i sklepach. Kupując oświetlenie do domu warto zainwestować w oprawy od dobrego producenta, gdyż na rynku jest dużo opraw o słabych parametrach. Pozorna oszczędność nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Przeglądając specyfikację produktu warto zwrócić uwagę na takie parametry jak skuteczność świetlna, trwałość, odporność na wilgoć, pył i czynniki mechaniczne, temperaturę barwową i współczynnik oddawania barw. Warto też zwrócić uwagę na kąt świecenia i barwę światła. Nie bez znaczenia są też walory estetyczne opraw. W sklepach z oświetleniem znajdziemy szeroki wybór wzorów i kolorów, możliwości aranżacji wnętrz są właściwie nieograniczone. Inwestycja w profesjonalne oświetlenie LED jest opłacalna i decyduje się na nią coraz więcej przedsiębiorców i osób prywatnych. Niższe rachunki za prąd pozwolą na szybki zwrot kosztów poniesionych na wymianę oświetlenia, które choć stosunkowo drogie, jest na pewno warte swojej ceny.

Oświetlenie LED znajdziesz w sklepie https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-led,6166.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzyłącza kablowe czy napowietrzne?
Następny artykułUsługi wysokościowe
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here