Panele drewniane Venifloor - alternatywa dla litego drewna

Drewno jako surowiec budowlany towarzyszy ludzkości właściwie od zarania dziejów. Odkąd człowiek nauczył się obróbki drewna i zaczął je stosować w budownictwie, już właściwie nigdy od tego nie odstąpił. I to mimo, że wraz z rozwojem technologii zaczęły się pojawiać coraz wymyślniejsze i tańsze materiały budowlane.

Dzieje się tak dlatego, że drewno ma w sobie coś, co doceniamy mimo dostępności innych materiałów. Nie jest to tylko niesamowita wytrzymałość, której mało co jest w stanie dorównać, ani też wyjątkowo estetyczny wygląd. Drewno tak bardzo się nam podoba również dlatego, że człowiek zawsze dążył do zbliżenia z naturą. Naturą, która wywołuje u nas poprawę samopoczucia, polepszenie nastroju i ogólnie czyni nas lepszymi.

W każdym razie nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o materiał na podłogi to drewno nie ma poważnej konkurencji. Niezależnie od tego czy wybieramy podłogi drewniane fornirowane czy też lite deski to możemy mieć pewność, że podłoga wykonana z drewna będzie miała przewagę nad jakąkolwiek inną.

Coraz więcej konsumentów inwestuje właśnie w podłogi fornirowane. Ta bardzo nowoczesna – zwłaszcza na polskim rynku – technologia, to połączenie wyglądu litej deski ze zdobyczami techniki, które pozwalają na  większą wytrzymałość podłogi, a także prosty i bezproblemowy montaż. Można powiedzieć, że są to panele drewniane, które są jedyne w swoim rodzaju. Fornirowane podłogi są nie tylko twardsze od tradycyjnych paneli drewnianych. Wykazują również dużo większą odporność na uszkodzenia zewnętrzne, dzięki zastosowaniu kilku warstw specjalnego lakieru  z korundem lub innych zabezpieczeń powierzchni. Całości dopełnia łatwy montaż za pomocą specjalnego zamka, możliwy nawet dla kompletnego laika.

Z tego rodzaju podłóg będą również zadowoleni ci, dla których najbardziej liczą się względy estetyczne. W sklepie Venifloor.com, producenta tych paneli,  dostępny jest tak duży wybór, że z pewnością każdy, nawet najbardziej wybredny esteta, będzie w stanie znaleźć coś co trafi w jego gusta. Świetne jest to, że forniry zachowują naturalne kolory drewna (również tych najbardziej egzotycznych), ale też – dzięki barwieniu – pozwalają na uzyskanie zupełnie nowych pod względem wizualnym rozwiązań. W sklepie dobierzecie też idealnie dopasowane listwy przypodłogowe sprawiające, że całość będzie wyglądała na dopasowaną.

Mało? Całość docenią również zwolennicy ekologicznych rozwiązań, bowiem podłogi dostępne w tym sklepie produkowane w sposób w pełni przyjazny dla natury. Mowa tutaj o dbałości o drzewostany – dość powiedzieć, że dzięki odpowiedniej budowie, w porównaniu do litych desek, różnica w zużyciu drewna może wynosić nawet 30 do jednego. A to wynik, obok którego nie przejdzie obojętnie nikt, komu zależy na stanie naszych lasów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here