Wanna z parawanem

O ile dla niektórych zbawieniem jest długa i odprężająca kąpiel, tak dla innych przyjemnością jest szybki i odświeżający prysznic. W domach i mieszkaniach, w których jest kilka łazienek możliwe jest pogodzenie obu tych udogodnień. A jak to jest w przypadku małych pomieszczeń? Wtenczas idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie wanny z parawanem, która pozwoli spełnić oczekiwania wszystkich domowników.

Rano prysznic, wieczorem rozgrzewająca kąpiel

Wanna z parawanem to rozwiązanie 2 w 1 będące swego rodzaju kompromisem między zwolennikami prysznica i miłośnikami długich kąpieli. Może być zastosowana w niemalże każdej łazience, niezależnie od jej metrażu, albowiem duża różnorodność parawanów nawannowych pozwala na ich swobodne dostosowanie do każdej wanny. W sprzedaży nie brakuje produktów idealnie komponujących się z każdym wnętrzem. Do przestrzeni urządzonych w nowoczesnym klimacie polecane są parawany bezramowe, podczas gdy stylowym uzupełnieniem eleganckich aranżacji będą te z chromowanymi elementami.

Z czego mogą być wykonane?

Generalnie parawany mogą być wykonane ze szkła hartowanego lub szyby polistyrenowej, inaczej określanej mianem pleksi. W zależności od indywidualnych preferencji, mogą być transparentne, przydymione, matowe z nadrukiem lub tłoczonym wzorem. To, co w szczególności odróżnia te dwa materiały to jakość i trwałość. Wanna z parawanem z pleksi będzie charakteryzowała lekkość oraz niższy koszt montażu, podczas gdy te ze szkła wyróżniać się będą trwałością, odpornością na uszkodzenia i zarysowania. Co więcej, większość z hartowanych parawanów jest pokrywana polimerową warstwą, dzięki czemu łatwiej utrzymać je w czystości. Nie bez znaczenia pozostaje również materiał wykorzystywany na uszczelkach. Największą popularnością cieszą się elastomerowe, które nie ulegają kruszeniu, są odporne na zanieczyszczenia i nie wykazują podatności na zmianę koloru.

Wanna z parawanem – jak wkomponować ją w wystrój łazienki?

To, w jaki sposób zaaranżujemy strefę kąpielową zależy w dużej mierze od wybranego parawanu. Szklany, pozbawiony ramy jest ciekawym rozwiązaniem, który z jednej strony pozwala rozgraniczyć poszczególne części łazienki, z drugiej nie zaburza proporcji łazienki. Swój urok wyeksponuje na tle jasnej ceramiki, szczególnie w towarzystwie białych, dodających przejrzystości i lekkości płytek, o różnym stopniu połysku. Dla przełamania sterylności, można je wzbogacić elementami z jasnego drewna.

Decydując się na montaż wanny z parawanem można pokusić się o bardziej dekoracyjne akcenty. Mowa oczywiście o produktach z wyraźnie zaznaczoną ramą, która może być elementem w harmonijnie zaprojektowanej łazience. Największym zainteresowaniem cieszą się parawany z chromowanymi detalami, których funkcja estetyczna doskonale współgra z pozostałym wystrojem, np. ramą lustra czy barwą armatury.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here