Pompy basenowe

Każdy użytkownik basenu ogrodowego chce cieszyć się krystalicznie czystą i wolną od zanieczyszczeń wodą, dlatego zarówno baseny stelażowe, jak i baseny rozporowe poddawane są odpowiedniej pielęgnacji. Polega ona na zastosowaniu specjalistycznych środków chemicznych oraz urządzeń filtrujących. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego basenu ogrodowego są specjalne pompy wprawiające wodę w obieg, dzięki czemu jest ona ciągle świeża i czysta.

Pompa do basenu – czym jest i jak działa?

Pompa filtrująca do basenu to jeden z niezbędnych elementów każdej instalacji basenowej, która została zainstalowana w ogrodzie. Tego rodzaju pompa stanowi główny element basenu odpowiedzialny za utrzymanie w nim czystości oraz przejrzystości wody. Zasada działania pomp basenowych opiera się na zasysaniu wody i wtłaczaniu jej do filtra, gdzie zostaje ona oczyszczona i z powrotem przepompowana do basenu. Odpowiednio dobrana pompa powinna pozwolić na oczyszczanie całej objętości basenu kilka razy dziennie.

Dlaczego warto stosować pompy do basenów ogrodowych?

Pompa filtrująca do basenu to niezwykle funkcjonalny element instalacji, bez którego ciężko jest się obejść osobom chcącym utrzymać czystość w basenie. Zastosowanie tego rodzaju pompy pozwala na dokładne oczyszczanie wody zarówno z grubszych, jak drobniejszych zanieczyszczeń oraz uniemożliwia gromadzenie się glonów na powierzchni wody lub dnie basenu. Przy tym pompa zapewnia utrzymanie stałego poziomu wody.

Pompa do basenu ogrodowego – jak wybrać?

Pompa do basenu ogrodowego to element warunkujący jakość wody znajdującej się w basenie, dlatego zakup odpowiedniego rozwiązania jest niezwykle ważny. Podczas wyboru pompy do basenu należy zwrócić uwagę na dopasowanie konkretnego produktu do posiadanej instalacji pod względem parametrów, takich jak wydajność hydrauliczna, moc pompy oraz prędkość przepływu wody przez urządzenie w stosunku do ilości wody znajdującej się w basenie. Kolejną istotną kwestią są właściwości eksploatacyjne pompy – wytrzymałość i odporność na działanie środków chemicznych, wysokich temperatur i powstawanie korozji.

Sklep internetowy basenyogrodowe.pl posiada w swojej ofercie szeroką gamę akcesoriów do basenów ogrodowych. Wsród proponowanych rozwiązań znajduje się wiele różnorodnych pomp i filtrów do basenów, co pozwala na dobór odpowiednich produktów do każdego zastosowania. Wszystkie oferowane przez sklep rozwiązania stanowią wysokie klasy produkt, który gwarantuje uzyskanie w basenie krystalicznie czystej wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here