kartony

Opakowania są podstawowym elementem wyposażenia wielu firm, przede wszystkim produkcyjnych i dostawczych. Dzięki nim towary mogą być bezpiecznie przewożone i przechowywane. Dlatego należy rozsądnie wybierać rodzaj opakowania oraz firmę, która je produkuje. Szczegóły na temat opakowań przedstawili nam fachowcy z PAKO-BUD w Konstantynowie Łódzkim.

Na co patrzeć

Przy wyborze opakowań warto się najpierw zastanowić, jakie towary będziemy w nich przechowywać lub transportować. Do wyrobów papierniczych doskonale będą się nadawać opakowania tekturowe, które są lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia. Do małych, ale cięższych towarów (takich jak wyroby metalowe) najlepiej sprawdzą się skrzyniopalety. Cechuje je duża wytrzymałość i solidność. Palety zaś przydadzą się przy transporcie naprawdę dużych i ciężkich towarów, np. zgrzewek napojów, worków cementu czy płyt. Poza rodzajem opakowania ważny jest także producent, który zajmuje się ich wytwarzaniem. Najwyższej jakości produkty oferują wytwórcy posiadający certyfikaty i nagrody jakości. Przy zakupie warto kierować się bezpośrednio do producenta – wówczas mamy pewność, że opakowanie nie ulegnie zniszczeniu u sprzedawcy, a cena będzie najbardziej korzystna.

Opakowania tekturowe

Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem opakowań są opakowania tekturowe, które wykorzystuje się zarówno w firmach, jak i w domu. Opakowania tekturowe dzielą się na dwa rodzaje – te z tektury konwencjonalnej oraz z tektury ciężkiej. Tektura konwencjonalna jest tekturą cieńszą, trzy lub pięciowarstwową. Pojemniki z tej tektury są wykorzystywane przy transporcie oraz do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Tektura konwencjonalna cechuje się dużą jakością i znakomicie chroni towary przed działaniem szkodliwych czynników.

Drugim rodzajem opakowań tekturowych są te wykonane z tektury ciężkiej. Jest ona pięcio lub siedmiowarstwowa. W związku z tym jest szersza – jej grubość wynosi od 9 do nawet 15 mm. Cechuje ją także wysoka gramatura sięgająca powyżej 1000g/m2. To wszystko powoduje, że pojemniki z tej tektury są niezwykle wytrzymałe i nadają się do przewożenia ciężkich oraz wymagających towarów. Szeroki wybór opakowań tekturowych oferuje firma PAKO-BUD.

Opakowania drewniane i łączone

Do transportu szczególnie ciężkich i dużych towarów wykorzystuje się skrzyniopalety. Skrzyniopalety drewniane są to pojemniki wykonane z solidnego rodzaju drewna wzbogacane o płyty OSB lub dodatki ze sklejki. Fachowcy z PAKO-BUD wskazują na szeroki wachlarz skrzyniopalet. Najpopularniejszymi są dwu- i czterowjazdowe czy konstrukcje na ramiakach z poszyciem z płyty. Skrzynie drewniane charakteryzują się dużymi gabarytami i sporym ciężarem, dlatego idealnie sprawdzają się w firmach budowlanych i produkcyjnych.

Opakowania łączone są to pojemniki wykonane głównie z drewna, ale wzbogacone o tekturę, sklejkę czy płyty OSB. Opakowania łączone są zwykle większe od skrzyniopalet, dzięki czemu nadają się do transportu dużych elementów metalowych czy stalowych. Są to pojemniki bardzo wytrzymałe i mocne – można je przetrzymywać w każdych warunkach bez obaw o zniszczenie.

Palety drewniane

Szczególnym rodzajem opakowań są palety drewniane przeznaczone głównie do transportu. Wykorzystuje się je w magazynach i dużych sklepach, ponieważ pozwalają przewozić duże ilości towarów. Wyróżnia się palety drewniane lite, dwu lub czterowjazdowe oraz ażurowe. O rodzaju palety decydują nasze osobiste wymagania i potrzeby. Palety są w stanie udźwignąć ogromne ciężary bez szkody dla ich jakości, dzięki czemu można je wykorzystywać latami.

Różnego rodzaju opakowania na zamówienie oferuje firma PAKO-BUD w Konstantynowie Łódzkim. Wytwarza zarówno pojemniki tekturowe, jak i skrzyniopalety czy palety. Z oferty PAKO-BUD w postaci opakowań mogą skorzystać mieszkańcy Łodzi i okolic, a także klienci z innych miast. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie http://pakobud.com.pl/.

Artykuł promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here