Poznaj propozycje pracowni Murator: projekty w różnych stylach

Każda osoba planująca budowę własnego domu wie, że podstawą jest posiadanie ziemi i projektu architektonicznego i to właśnie z projektem wiele osób ma najwięcej problemów. Niektórzy postanawiają zatrudnić architekta, by zaproponował im coś zgodnego z mniej lub bardziej szczegółowymi wytycznymi – jest to szczególnie istotne, gdy działka jest nietypowo położona lub teren jest bardzo nierówny. Często jednak można wybrać spośród gotowych projektów, które architekci tworzą w różnych stylach i z myślą o różnych potrzebach. Pokazujemy, jak to wygląda na przykładzie kolekcji Murator PROJEKTY.

Czym są gotowe projekty domów?

Osoby, które już poważnie myślą o własnym domu z pewnością wiedzą o istnieniu gotowych projektów. Panują co do nich jednak różnorodne opinie – uogólnianie jednak nie znajduje uzasadnienia. Większość pracowni architektonicznych zatrudnia przynajmniej kilku architektów lub współpracuje z nimi, przyjmując ich projekty do sprzedaży na zasadzie komisowej. Oznacza to, że architekt otrzymuje wynagrodzenie po sprzedaży projektu. Sprawia to, że projektanci starają się, by projekt był zarówno interesujący wizualnie, jak i funkcjonalny.

Prawdą jest jednak, że nie zawsze można gotowy projekt pasujący na konkretną działkę, szczególnie gdy teren jest nietypowo ukształtowany. Zwykle jednak można znaleźć propozycje nawet na niestandardowe działki, na przykład wąskie. Adaptacja do warunków lokalnych i tak jest zawsze wymagana, jest to jednak stosunkowo niewielka ingerencja, zatem nie wymaga dużo czasu ani pieniędzy.

Dlaczego warto wybierać projekty kolekcji takich, jak Murator?

Projekty z katalogów online mają w stosunku do indywidualnych tę przewagę, że często można poszukać na forach osób, które już je realizowały – lub są w trakcie – i podzielą się swoimi doświadczeniami. Daje to możliwość zweryfikowania kosztorysu i dowiedzenia się, jakie nieoczekiwane sytuacje mogą się pojawić podczas budowy. Przy projektach wykonywanych na zamówienie nie mamy takiej szansy.

Osoby, które nie miały jeszcze do czynienia z gotowymi propozycjami mogą obawiać się, że są one nudne i sztampowe. Prawda jest taka, że takie projekty powstają we wszystkich współczesnych stylach, a wiele z nich można nieco zmodyfikować. Zarówno miłośnicy konwencjonalnych, zwykłych domów, jak i osoby szukające niebanalnych, nowoczesnych projektów znajdą coś dla siebie – oczywiście, o ile na ich działce jest możliwość budowy domu bez zbyt wielkiej ingerencji w projekt.

Murator PROJEKTY to tylko jedno z wielu biur pośredniczących w sprzedaży gotowych projektów, jednak cieszy się dużym zaufaniem klientów – a to ze względu na bezpośredni związek z najpopularniejszym w Polsce czasopismem poświęconym tematyce budowy i remontów. Tym, co łączy wszystkie projekty sprzedawane jako gotowe jest fakt, że są one o wiele tańsze od indywidualnych, do tego są dostępne od ręki – natomiast zlecając indywidualne wykonanie projektu musimy się liczyć nawet z kilkumiesięcznym oczekiwaniem.

Gdzie znaleźć projekty Murator i inne?

Większość biur projektowych dba o to, by osoby o różnym budżecie, guście i potrzebach mogły znaleźć coś dla siebie. Dlatego wybierają do swoich kolekcji projekty w różnych stylach i różniące się parametrami. Można je znaleźć na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/murator.html – jest tam zarówno widoczny na zdjęciu DOM MP11-51, jak i wiele innych propozycji, nie tylko z kolekcji Murator PROJEKTY, ale także z wielu innych biur zajmujących się sprzedażą już wykonanych projektów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here