Refleksol – skuteczna ochrona przed drażniącym słońcem

Refleksol

Wpadające przez okna promienie słoneczne są jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na wysoką temperaturę w pomieszczeniach. Na nadmierne ciepło narażone są zwłaszcza pokoje ulokowane od strony południowej, które naświetlają się przez większą część dnia. Aby ograniczyć wzrost ciepła, warto zainwestować w refleksole, które zatrzymają promienie UV poza domem.

Refleksol zatrzymuje do 94% promieni słonecznych

Refleksol to rodzaj rolety, której tkanina wykazuje właściwości pochłaniające i odbijające światło słoneczne. Osłonę tę stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W zależności od preferowanej metody montażu, refleksole występują zarówno w wersji kasetowej z prowadnicami, jak i opartej o linki, które nie wymagają dodatkowych odwiertów w samym oknie.

Przypominające rolety refleksole ograniczają napływ promieni UV w głąb mieszkania na dwóch płaszczyznach: odbijając część z nich z powrotem na zewnątrz oraz pochłaniają większość pozostałych, dzięki czemu ciepło nie przedostaje się dalej. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez firmę Milabud, refleksol Selt jest w stanie odbić aż do 42% promieni słonecznych, a kolejne 52% może zatrzymać się na samej tkaninie. Refleksol przenika jedynie 6% promieni, z czego i kolejny ułamek może odbić się od samej szyby.

Dostosuj refleksole do swoich potrzeb

refleksole

Nowoczesny refleksol to nie tylko funkcjonalny element stolarki okiennej. Może on stanowić również elegancką i praktyczną ozdobę, dopasowaną do aranżacji wnętrza. Przykładem takiej konstrukcji jest m.in. refleksol Selt, w którym możliwości personalizacji wykraczają poza określenie sposobu montażu, wykorzystywanego napędu czy rozmiaru. Reflekole Selt umożliwiają dostosowanie również typu belek dolnych, koloru tkaniny oraz lakierowania samej konstrukcji w dowolnym kolorze z palety RAL.

Dlaczego warto zainwestować w refleksole okienne?

Aby w pełni docenić zalety zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, warto posłużyć się konkretnymi przykładami. W pomieszczeniach, w których brakuje jakiegokolwiek systemu ochrony, przenikalność promieniowania słonecznego waha się w granicach 30-80%. Wartość ta jest powiązana przede wszystkim z rodzajem zastosowanego oszklenia.

Montaż refleksoli Selt na zewnątrz sprawia, że aż 80-90% promieni nie przedostaje się w głąb mieszkania – zostają one rozproszone i rozbite, zapobiegając nagrzewaniu się pomieszczenia i pogorszeniu samopoczucia przebywających w nim osób.

Montaż refleksoli

Refleksole Selt można również montować od wewnętrznej strony pokojów. Rozwiązanie to cechuje się niższą skutecznością w zakresie ograniczenia wzrostu temperatury, zwiększa jednak komfort przebywania w samym pomieszczeniu.

Refleksol Selt – niższa temperatura bez klimatyzacji

Poszukujesz konstrukcji, która skutecznie ograniczy napływ światła słonecznego? Chcesz zapobiec nagrzewaniu się poszczególnych pomieszczeń bez inwestycji w klimatyzację? Refleksol Selt może być tym, czego szukasz. Już dziś odwiedź stronę Milabud i dowiedz się, jak możesz dostosować go do swoich potrzeb. Spraw, aby gorące lato ominęło Twoje cztery ściany i ogranicz napływ słońca nawet o 90%.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *