Refleksol

Wpadające przez okna promienie słoneczne są jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na wysoką temperaturę w pomieszczeniach. Na nadmierne ciepło narażone są zwłaszcza pokoje ulokowane od strony południowej, które naświetlają się przez większą część dnia. Aby ograniczyć wzrost ciepła, warto zainwestować w refleksole, które zatrzymają promienie UV poza domem.

Refleksol zatrzymuje do 94% promieni słonecznych

Refleksol to rodzaj rolety, której tkanina wykazuje właściwości pochłaniające i odbijające światło słoneczne. Osłonę tę stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W zależności od preferowanej metody montażu, refleksole występują zarówno w wersji kasetowej z prowadnicami, jak i opartej o linki, które nie wymagają dodatkowych odwiertów w samym oknie.

Przypominające rolety refleksole ograniczają napływ promieni UV w głąb mieszkania na dwóch płaszczyznach: odbijając część z nich z powrotem na zewnątrz oraz pochłaniają większość pozostałych, dzięki czemu ciepło nie przedostaje się dalej. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez firmę Milabud, refleksol Selt jest w stanie odbić aż do 42% promieni słonecznych, a kolejne 52% może zatrzymać się na samej tkaninie. Refleksol przenika jedynie 6% promieni, z czego i kolejny ułamek może odbić się od samej szyby.

Dostosuj refleksole do swoich potrzeb

refleksole

Nowoczesny refleksol to nie tylko funkcjonalny element stolarki okiennej. Może on stanowić również elegancką i praktyczną ozdobę, dopasowaną do aranżacji wnętrza. Przykładem takiej konstrukcji jest m.in. refleksol Selt, w którym możliwości personalizacji wykraczają poza określenie sposobu montażu, wykorzystywanego napędu czy rozmiaru. Reflekole Selt umożliwiają dostosowanie również typu belek dolnych, koloru tkaniny oraz lakierowania samej konstrukcji w dowolnym kolorze z palety RAL.

Dlaczego warto zainwestować w refleksole okienne?

Aby w pełni docenić zalety zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, warto posłużyć się konkretnymi przykładami. W pomieszczeniach, w których brakuje jakiegokolwiek systemu ochrony, przenikalność promieniowania słonecznego waha się w granicach 30-80%. Wartość ta jest powiązana przede wszystkim z rodzajem zastosowanego oszklenia.

Montaż refleksoli Selt na zewnątrz sprawia, że aż 80-90% promieni nie przedostaje się w głąb mieszkania – zostają one rozproszone i rozbite, zapobiegając nagrzewaniu się pomieszczenia i pogorszeniu samopoczucia przebywających w nim osób.

Montaż refleksoli

Refleksole Selt można również montować od wewnętrznej strony pokojów. Rozwiązanie to cechuje się niższą skutecznością w zakresie ograniczenia wzrostu temperatury, zwiększa jednak komfort przebywania w samym pomieszczeniu.

Refleksol Selt – niższa temperatura bez klimatyzacji

Poszukujesz konstrukcji, która skutecznie ograniczy napływ światła słonecznego? Chcesz zapobiec nagrzewaniu się poszczególnych pomieszczeń bez inwestycji w klimatyzację? Refleksol Selt może być tym, czego szukasz. Już dziś odwiedź stronę Milabud i dowiedz się, jak możesz dostosować go do swoich potrzeb. Spraw, aby gorące lato ominęło Twoje cztery ściany i ogranicz napływ słońca nawet o 90%.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPanele podłogowe – rodzaje oraz montaż
Następny artykułJak kupować żaluzje okienne?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here