panele

Panele podłogowe są najczęściej wybieranym przez klientów elementem ozdoby oraz ochrony podłoża. Plusem w nich jest to, że pasują one do salonu, sypialni, a nawet kuchni i łazienki. Niektóre modele są wodoodporne i z powodzeniem będą mogły ozdobić pomieszczenia, które posiadają bezpośredni kontakt z wodą, a jednocześnie nie będą pozbawiać ich eleganckiego charakteru. Dlaczego panele są tak bardzo popularne? Przede wszystkim dlatego, że są tanie. Dodatowo ich poplarność wzrosła przez dobrą jakość oraz łatwy montaż.

Przeczytaj też:  https://www.zlecenia.pl/blog/panele-podlogowe-rodzaje-i-ukladanie/

Jakie są rodzaje paneli podłogowych?

Cechy, które określają rodzaje paneli podłogowych są różne. Dzielimy je ze względu na materiał, z którego są wykonane, grubość, klasę użyteczności oraz sposób montażu. Podstawowym podziałem, który się im przypisuje jest podział na panele drewniane oraz laminowane. Te długie pokrywane są dodatkowo warstwami ochronnymi takim jak olej, lakier lub melamina. Grubość standardowych paneli to 8 mm. Grubsze modele są bardziej stabilne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Użyteczność jest to cechą, która dzieli panele ze względu na ich zastosowanie w domu lub miejscu publicznym. Panele można podzielić również pod kątem zawartości drewna. Im go więcej, tym cena jest wyższa. Podział ze względu na ich montaż, dzieli się na panele zatrzaskowe, klejone oraz te używające podczas montażu gumek uszczelniających.

Jak układać panele?

Jeżeli chcemy wykonać co sami, to najlepszą opcją będzie wybranie paneli zatrzaskowych. Podczas ich układania łączymy je specjalnie wykonanymi krawędziami. Całość może przypominać układanie puzzli. Kiedy model paneli jest klejony lub montowany przy użyciu gumek bardziej wymagana będzie odpowiednia precyzja. Panele klejone montuje się przy udziału uścisków, które musimy posiadać. Taki sposób upewnijmy się, że panele przylegają do siebie mocno i nie ma pomiędzy nimi szczelin. Panele z gumkami są jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ będziemy musieli je odpowiednio przycinać oraz montować przy dłużnych i poprzecznych rynienkach.

Zobacz też:  http://www.urzadzajmy.pl/posadzki-rodzaje-wykonanie-oraz-koszty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here