Dobry dekorator wnętrz – jak go poznać?

Dobry dekorator wnętrz

W ostatnich latach można zaobserwować wzrastające zainteresowanie usługą projektowania wnętrz. Coraz więcej inwestorów pragnie stworzyć wokół siebie przestrzeń idealną, na miarę swoich potrzeb, a jednocześnie wpisującą się w modne trendy współczesnego wnętrzarstwa. Jednak rynek usług dekoratorskich, pomimo trwałego systemu nauczania, cały czas dopiero się buduje, stąd tak trudno ustalić kryteria wyboru dla samej usługi i osoby dekoratora.

Pierwsze kroki w poszukiwaniach dekoratora wnętrz

W upowszechnianiu oferty projektowania wnętrz ogromne znaczenia ma marketing szeptany. Najczęściej właśnie w ten sposób poszukuje się wykonawcy projektu aranżacji wnętrz domu czy mieszkania. Ważną rolę odgrywa strona internetowa dekoratora, zawierająca atrakcyjne, podobne do tych https://projektowaniewnetrz24.eu/projekty-wnetrz projekty wnętrz. Dzięki dobrym technicznie zdjęciom atrakcyjnych aranżacji, inwestor może porównać skalę projektu z własnymi zasobami i oczekiwaniami. Zróżnicowane pod względem stylu i wielkości przestrzenie pokazują kreatywność projektanta, ale też jego doświadczenie w radzeniu sobie z materią i strukturą.

Pierwsze spotkanie z dekoratorem wnętrz

Istnieją oczywiście inwestorzy i dekoratorzy, którzy tak głęboko sobie ufają, że projektant wnętrz otrzymuje carte blanche od inwestora, traktującego pracę dekoratora jako skończone dzieło, bez możliwości i chęci ingerencji. Najczęściej jednak inwestor i projektant muszą współpracować. Niesłychanie ważne dla obu stron jest pierwsze spotkanie, podczas którego dekorator wnętrz rozpoznaje potrzeby inwestora. Warto więc na takie spotkanie przyjść przygotowanym, z listą określonych funkcjonalności wymaganych w pomieszczeniach i preferencjach stylu. W trakcie wywiadu dekorator buduje sobie  wyobrażenie co do wartości estetycznych charakteryzujących inwestora. Najlepszy projekt z punktu widzenia inwestora to taki, który jest wypadkową potrzeb inwestora i estetyki dekoratora wnętrz.

Praca z dekoratorem wnętrz

Współpraca inwestora i dekoratora wnętrz przebiega zwykle w kilku etapach i właśnie one potwierdzają klasę dekoratora. W pierwszym etapie, po zakończeniu wywiadu, dekorator wykonuje projekt funkcjonalny oparty na szczegółowych pomiarach przestrzeni. Następnie dekorator wraz z inwestorem spotykają się w wybranych sklepach, by wspólnie określić i dobrać elementy przyszłego wnętrza. Na podstawie tychże wyborów powstaje wizualizacja 3D, która pomoże inwestorowi wyobrazić sobie ostateczny efekt. W ślad za wizualizacją powstają rysunki techniczne i dokumentacja, według której będzie zmieniała się przestrzeń. Dobry dekorator oferuje również pomoc lub wręcz wyręcza inwestora w realizacji listy zakupów, wszystko po to, by zadbać o jak najwierniejsze odtworzenie planów w rzeczywistości.

Przypisy

projektowaniewnetrz24.eu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *