Dobry dekorator wnętrz

W ostatnich latach można zaobserwować wzrastające zainteresowanie usługą projektowania wnętrz. Coraz więcej inwestorów pragnie stworzyć wokół siebie przestrzeń idealną, na miarę swoich potrzeb, a jednocześnie wpisującą się w modne trendy współczesnego wnętrzarstwa. Jednak rynek usług dekoratorskich, pomimo trwałego systemu nauczania, cały czas dopiero się buduje, stąd tak trudno ustalić kryteria wyboru dla samej usługi i osoby dekoratora.

Pierwsze kroki w poszukiwaniach dekoratora wnętrz

W upowszechnianiu oferty projektowania wnętrz ogromne znaczenia ma marketing szeptany. Najczęściej właśnie w ten sposób poszukuje się wykonawcy projektu aranżacji wnętrz domu czy mieszkania. Ważną rolę odgrywa strona internetowa dekoratora, zawierająca atrakcyjne, podobne do tych https://projektowaniewnetrz24.eu/projekty-wnetrz projekty wnętrz. Dzięki dobrym technicznie zdjęciom atrakcyjnych aranżacji, inwestor może porównać skalę projektu z własnymi zasobami i oczekiwaniami. Zróżnicowane pod względem stylu i wielkości przestrzenie pokazują kreatywność projektanta, ale też jego doświadczenie w radzeniu sobie z materią i strukturą.

Pierwsze spotkanie z dekoratorem wnętrz

Istnieją oczywiście inwestorzy i dekoratorzy, którzy tak głęboko sobie ufają, że projektant wnętrz otrzymuje carte blanche od inwestora, traktującego pracę dekoratora jako skończone dzieło, bez możliwości i chęci ingerencji. Najczęściej jednak inwestor i projektant muszą współpracować. Niesłychanie ważne dla obu stron jest pierwsze spotkanie, podczas którego dekorator wnętrz rozpoznaje potrzeby inwestora. Warto więc na takie spotkanie przyjść przygotowanym, z listą określonych funkcjonalności wymaganych w pomieszczeniach i preferencjach stylu. W trakcie wywiadu dekorator buduje sobie  wyobrażenie co do wartości estetycznych charakteryzujących inwestora. Najlepszy projekt z punktu widzenia inwestora to taki, który jest wypadkową potrzeb inwestora i estetyki dekoratora wnętrz.

Praca z dekoratorem wnętrz

Współpraca inwestora i dekoratora wnętrz przebiega zwykle w kilku etapach i właśnie one potwierdzają klasę dekoratora. W pierwszym etapie, po zakończeniu wywiadu, dekorator wykonuje projekt funkcjonalny oparty na szczegółowych pomiarach przestrzeni. Następnie dekorator wraz z inwestorem spotykają się w wybranych sklepach, by wspólnie określić i dobrać elementy przyszłego wnętrza. Na podstawie tychże wyborów powstaje wizualizacja 3D, która pomoże inwestorowi wyobrazić sobie ostateczny efekt. W ślad za wizualizacją powstają rysunki techniczne i dokumentacja, według której będzie zmieniała się przestrzeń. Dobry dekorator oferuje również pomoc lub wręcz wyręcza inwestora w realizacji listy zakupów, wszystko po to, by zadbać o jak najwierniejsze odtworzenie planów w rzeczywistości.

Przypisy

projektowaniewnetrz24.eu

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTekstylia do sypialni – jak je wybrać?
Następny artykułZa małe, za wąskie usta? Pomożemy!
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here