Nowe rozwiązania do stylowych wnętrz

Wnętrze nowego mieszkania nie musi być nudne, warto wykorzystać materiały, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i odmienią jego oblicze. Wybór jest ogromny, można zdecydować się na niesamowite, proste do położenia tynki z żywicą. Charakterystyczna dla tego rozwiązania jest uniwersalność oraz mnogość kolorów, w których można wybierać. Tynk mozaikowy żywiczny jest niebywale trwały oraz odporny na działanie różnorakich czynników środowiskowych. Tę właściwość zapewnia produktowi obecność wysokiej jakości żywic, które nie tylko ułatwiają aplikację, ale też sprawiają, że ściana lub posadzka staje się odporna na wilgoć. Dodatkowo na uwagę zasługuje niebywała trwałość, tynki mozaikowe żywiczne nie są wrażliwe na ścieranie, ale też nie zmieniają swojej barwy pod wpływem światła lub czasu.

Zalety tynków żywicznych – gdzie stosować?

Tynki z domieszką żywicy mają ciekawą fakturę, dlatego mogą być interesującym elementem na każdej ścianie. Warto podkreślić też ich bogatą kolorystykę. Można uzyskać dowolną barwę oraz mieszankę różnych kolorów. To zdecydowanie wpływa na ich uniwersalność oraz nowoczesność. Nadają się do pomieszczeń wilgotnych, odpowiednio zaimpregnowane tynki mozaikowe żywiczne mogą odmienić łazienkę. To dobre rozwiązanie, jeśli chce się szybko wyremontować łazienkę, nawet bez konieczności skuwania starych płytek łazienkowych. Wystarczy zeszlifować powierzchnię kafli, zastosować dobry grunt i nałożyć tynk mozaikowy żywiczny. Dużą zaletą tego rozwiązania jest brak spoin w łazience, co znacznie wpływa na łatwiejsze utrzymywanie jej w czystości. Tynki można kłaść też w kuchni, nie brudzą się, są odporne na działanie wody. Warto łączyć ze sobą kilka kolorów co pozwoli uzyskać niesamowity efekt.

Jak kłaść tynki z żywicą?

Tynki mozaikowe żywiczne są dość łatwe do położenia, na pewno potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który usprawni pracę. Przed nałożeniem tynku ściana powinna zostać oczyszczona, wygładzona oraz zaimpregnowana przy pomocy gruntu. Dobrej jakości grunt będzie wpływać na trwałość tynku, zapewni lepsze rozprowadzanie masy na podłożu, ale też zmniejszy chłonność ściany i zabezpieczy ją przed wilgocią. Po położeniu tynku masa musi zostać odpowiednio wygładzona, możliwe jest to przy użyciu pacy tynkarskiej. Produkt po wyschnięciu powinien zostać właściwie zaimpregnowany, dzięki temu nie będzie się odbarwiał, zyska odporność na zabrudzenia oraz na ścieranie. Tynkami mozaikowymi żywicznymi można też ozdabiać posadzki. Wtedy zaleca się zastosować dwie warstwy impregnatu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here