Remont mieszkania jesienią lub zimą

Remonty mieszkań pozwalają na odświeżenie wnętrz i poprawę samopoczucia domowników. Sam proces potrafi jednak być stresujący, dlatego warto jest dobrze go zaplanować. Pozwoli to uniknąć uczucia chaosu oraz wielu błędów, które później będą nas sporo kosztować. Czy jednak jednym z tych błędów jest rozpoczynanie remontu jesienią i zimą?

Jesień i zima to zdecydowanie mniej popularne pory na remonty mieszkań niż okres wakacyjny. Chłodniejsze i krótsze dni zwykle sprawiają, że mamy mniej energii na planowanie i wprowadzanie zmian. Kiedy pogoda nie traktuje zbyt łagodnie, pierwszym instynktem większości z nas będzie uzbrojenie się w koc i kubek gorącego napoju. Jeśli jednak odświeżenie mieszkania marzy nam się od jakiegoś czasu, to może właśnie ono pozwoli nam milej przejść ten czas.

Co trzeba uwzględnić, gdy zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem? Oczywistą przeszkodą będzie temperatura na dworze. W czasie tak zwanych prac mokrych będziemy musieli bowiem wietrzyć pomieszczenia, a więc również przykręcić kaloryfery, co wiąże się z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi. Zignorowanie tego etapu grozi pojawieniem się wilgoci, która wniknie głęboko w sufity i ściany. W chłodniejszych pomieszczeniach schnięcie zajmie oczywiście więcej czasu.

Producenci farb podają 23˚C jako optymalną temperaturę. Uważajmy też na zbyt intensywne i nierównomierne suszenie, bo poskutkuje ono pękaniem gipsu czy tynku, oraz pojawieniem się różnych odcieni tej samej farby. Jak widać, prace mokre jesienią i zimą mogą przysporzyć trochę kłopotów, szczególnie te związane z tynkowaniem lub gipsowaniem większych powierzchni. Uzupełnianie niewielkich ubytków i malowanie nie powinno być aż tak problematyczne, a prace suche jak wymiana podłóg czy ocieplanie poddaszy są już zupełnie niezależne od temperatury na zewnątrz. Plusem przeprowadzania remontu w mniej typowych porach mogą okazać się ceny usług fachowców. Ekipy remontowe często doświadczają wtedy przestoju, a więc można wynegocjować atrakcyjne rabaty. Kolejną przewagą na pewno będzie pozostawienie upragnionego lata na wakacyjne przyjemności.

Więcej: https://www.nuzle.pl/praca-remonty.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFunkcjonalna kuchnia – zasady projektowania
Następny artykułJakie hełmy ochronne wybrać?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here