Styropian na budowie domu – ilość, jakość, cena

Styropian jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Polistyren ekspandowany wykorzystywany jest na niemalże każdej budowie domu. Ile styropianu kupić, dlaczego warto postawić na ten certyfikowany i gdzie się w taki zaopatrzyć? Styropian – ilość, jakość, cena.

Ile styropianu na budowę?

Popularne pytanie zadawane przez Internautów ma rację bytu, gdyż styropian wykorzystywany jest na każdym etapie budowy domu. Stosowany jest już w fundamentach i podłodze przy gruncie, a także w wykończeniach sufitów poddasza i ścian wewnętrznych. Tak naprawdę trudno oszacować, jak wiele styropianu będzie potrzebne na budowę.

Wszystko zależy od powierzchni i konstrukcji budynku, zastosowanych technologii oraz umiejętności i wprawy wykonawców. Jedno jest pewne – styropian na pewno będzie potrzebny, prawdopodobnie w dużej ilości. Jak przygotować się do jego zakupu i jak wybrać odpowiedni produkt wśród tysiąca oferowanych wariantów?

Styropian wysokiej jakości

Na rynku można spotkać różnego rodzaju płyty styropianowe białe i szare. Białe składają się jedynie z napowietrzonego polistyrenu, a grafitowe mają domieszki poprawiające ich właściwości fizyczne i zmieniające ich barwę. Niektóre płyty styropianowe są dodatkowo wyprofilowane dla łatwiejszego montażu. W gąszczu produktów wciąż można natknąć się jednak również na styropian niespełniający podstawowych norm.

Styropian do zastosowań budowlanych powinien charakteryzować się klasą E palności, określoną w normie EN 13501-1 oraz przewodnością cieplną zgodną z normą 12667 na poziomie minimum λ = 0,031 W/(m·K) dla płyty o gęstości 40kg/m3. Istnieją instytucje sprawdzające zgodność z tymi normami, udzielające producentom certyfikatów. Zdecydowanie warto wybierać certyfikowane płyty styropianowe renomowanych producentów.

Styropian – cena

Konkurencyjność rynku materiałów budowlanych wymusza na producentach i dystrybutorach styropianu dywersyfikację cen i dopasowanie się do potrzeb osób o różnej wysokości zarobków. W marketach budowlanych i sieci dostępne są zarówno tanie białe płyty styropianowe o średniej gęstości, jak i stosunkowo drogie styropiany grafitowe o niemalże magicznych właściwościach izolacyjnych.

Kupując styropian przez internet, warto korzystać z hurtowni takich jak np. http://hurtowniastyropianu.pl/ . E-sklepy tego typu posiadają zarówno certyfikowany styropian budowlany od renomowanych producentów, jak i ekonomiczny styropian do innych zastosowań. Duży wybór towarów, doradztwo ekspertów i zróżnicowane ceny to zalety zakupów w takich sklepach internetowych.

Styropian wykorzystywany jest na każdym etapie budowy domu i naprawdę trudno oszacować, jaka jego ilość będzie potrzebna. Płyty styropianowe warto kupować z pewnego źródła, oferującego certyfikowany styropian zgodny z obowiązującymi normami budowlanymi. W internecie najlepiej zaufać hurtowniom mającym szeroki wybór towarów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here