Co powinien posiadać wózek do sprzątania?

Prace związane ze sprzątaniem często są nużące, a przy większej przestrzeni wymagającej regularnego czyszczenia zajmują naprawdę sporo czasu. Z tego powodu wiele firm i właścicieli lokali noclegowych albo gastronomicznych zatrudnia specjalne firmy sprzątające albo po prostu osoby, których zadaniem jest dbanie o porządek.

W przypadku wyboru tej drugiej opcji, która z wielu względów może być korzystniejsza, niezbędny jest jeszcze zakup wszystkich potrzebnych akcesoriów. Należą do nich przede wszystkim wózki do sprzątania, niezbędne zwłaszcza w sytuacji, gdy przestrzeń jest rozległa albo posiada wiele zakamarków, które trzeba sprzątać na różne sposoby.

Wózki szpitalne

Szpitale rządzą się swoimi prawami – podstawowymi zasadami są tam higiena oraz bezpieczeństwo. Chodzi głównie o to, aby nie przenosić zanieczyszczeń i bakterii zarówno poza szpitalne mury, jak również wszędzie tam, gdzie pacjenci mogliby ucierpieć wskutek kontaktu z nimi. Z tego powodu wózki do sprzątania często są oddzielne dla części oddziałów, zwłaszcza zakaźnych, położniczych czy pediatrycznych i neonatologicznych. Niemniej zawierają one zazwyczaj podobne wyposażenie, w skład którego wchodzą worki na odpady medyczne oraz przygotowane do zbierania brudnej bielizny oraz wymiany jej na czystą. Prócz tego dostępne są klasyczne wózki do sprzątania na mokro oraz wycierania dodatkowych powierzchni, zawierające zestaw akcesoriów i chemii do czyszczenia. Niezbędna jest odporność materiałów na stosowaną do dezynfekcji chemię.

Wózki hotelowe

Tutaj historia jest zupełnie inna. Do dyspozycji mamy wózki do sprzątania, przed którymi nie stawia się aż tak rygorystycznych wymagań. Przede wszystkim dostępne są typowe wózki do sprzątania bielizny pościelowej, ręczników czy szlafroków, obejmujące kosze podzielone na typy tekstyliów oraz pozwalające na wyłożenie świeżych produktów. Dodatkowo nie brak również klasycznych wózków do sprzątania zaopatrzonych w mopy oraz miejsce na odkurzacz. Zazwyczaj posiadają one również mniejsze szufladki i skrytki służące do schowania np. preparatu do mycia marmuru czy szyb z odpowiednimi ściereczkami i ręcznikami papierowymi.

Jak widać, dobór wózka do sprzątania zależy w dużej mierze od tego, gdzie będzie on użytkowany. Dostępne są wózki uniwersalne, które mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach sprzątania, warto jednak pamiętać, że często mają one spore rozmiary i mogą być trudne w prowadzeniu. Jeśli to możliwe, dobrze jest korzystać z wózków dedykowanych do konkretnych rozwiązań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here