Efekt betonu na ścianach w salonie - z czym go łączyć i jak zaaranżować?

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu, dlatego właściciele mieszkań spędzają najwięcej czasu nad jego aranżacją. Ważne jest oryginalne i modne wykończenie, które oprócz mebli i oświetlenia zapewniają również materiały użyte na ścianach. Jednym z nich jest niewątpliwie drobnoziarnisty tynk mineralny dający efekt betonu.

Salon w stylu industrialnym – pomysł na aranżacje

Styl industrialny coraz śmielej wkracza do salonów polskich mieszkań i domów. Skłaniają się ku niemu szczególnie zwolennicy nowoczesnych, minimalistycznych rozwiązań. Efekt betonu na ścianie, z pozoru zimny i mało przytulny, w połączeniu z innymi dodatkami stanowi oryginalną ozdobę. Stosowany jest zazwyczaj na głównej, reprezentacyjnej ścianie salonu, która najbardziej rzuca się w oczy. Może również stanowić jedynie dodatek do aranżacji. Beton dekoracyjny dobrze prezentuje się na ścianie telewizyjnej lub jako tło dla mebli wypoczynkowych. Takim wykończeniem można także zaakcentować wsporniki, kolumny lub belki.

W zależności od pożądanego efektu wykorzystać można strukturę naturalnego betonu lub jego odmiany, począwszy od bardziej chropowatej o nieregularnej kolorystyce, aż do wykończeń gładkich, niemal satynowych. Betonowy tynk dekoracyjny dobrze prezentuje się również na ścianach o nieregularnym kształcie, z wypukłymi kształtami geometrycznymi lub załamaniami. Więcej inspiracji znaleźć można na http://dekoracje-scian.com.pl/dekoracje-scienne-do-salonu/.

Betonowa ściana w salonie – z czym najlepiej ją łączyć?

Ściany wykończone tynkiem o efekcie betonu najlepiej wyglądają z innymi, surowymi materiałami, które są typowe dla stylu industrialnego. Betonowe ściany świetnie komponują więc się z cegłą, szkłem, metalem i starym drewnem. Typowe są również widoczne elementy wentylacji i rury. Aby przełamać, a jednocześnie podkreślić surowy efekt betonu, użyć można dodatków i elementów w kolorach: białym, szarym, turkusowym lub czerwonym.

Tynk dekoracyjny o efekcie betonu

Tynk dekoracyjny o efekcie betonu wykonać można samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia oraz produkty, w tym sam tynk, farbę podkładową oraz lakier rustykalny. Tak wykończona betonowa ściana jest odporna na ścieranie i szorowanie oraz działanie bakterii i grzybów. Dodatkowo, powłoka nie zatrzymuje powietrza, więc ściana może oddychać. Aby uzyskać pożądany kolor tynku dekoracyjnego, użyć można jednego z wielu pigmentów barwiących. Więcej na ten znaleźć można na stronie http://beton-magnat.pl/beton-dekoracyjny-scianie-salonie/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here