Co zrobić, kiedy klasyczne schody nie pasują do wnętrza?

Pozwólcie, że zadamy wam pytanie: jakie funkcje spełniają schody w waszych domach? Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, na jaką wpadniecie, będzie to, że łączą one poszczególne kondygnacje i umożliwiają swobodne przemieszczanie się między nimi. Czasami zapominamy jednak o tym, że spełniają one także funkcję czysto ozdobną, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, odbiegających nieco od tego, co znamy z czasów naszego dzieciństwa. Dziś skupimy się właśnie na tego typu aranżacji wnętrz!

Klimat industrialny

Czymś, co znajduje się niemal na drugim biegunie od klasycznej wizji pomieszczenia, jest styl industrialny, którego cechą charakterystyczną jest wykorzystywanie typowo przemysłowych pokroju stali czy szkła. W domyśle mają one przywodzić na myśl „pofabryczne” przestrzenie pełne surowych wykończeń. Nie oznacza jednak to, że taka stylistyka całkowicie odrzuca wykorzystanie drewna! Wręcz przeciwnie – takie połączenie jest niczym powiew świeżego powietrza! Wszystko zależy jednak od tego, jak to zrobimy.

schody

Najbardziej nowoczesne wydają się schody spiralne, czy faliste, a to na co się zdecydujemy, zależeć będzie głównie od specyfiki pomieszczenia. Małe i minimalistyczne pomieszczenia zostaną świetnie komplementowane przez te pierwsze, gdyż same nie zajmują dużo przestrzeni, a model falisty okaże się strzałem w dziesiątkę w dużych i otwartych przestrzeniach. Jeżeli wykorzystamy w obu z nich elementy stalowe lub właśnie szklane, to gwarantujemy wam, że cały projekt od razu stanie się bardziej nowoczesny!

Duch minimalizmu

Oczywiście industrializm to nie jedyna poprawna opcja i na pewno znajdziemy wśród was fanów minimalizmu. Co go cechuje? Bardzo uproszczone formy, stonowana kolorystyka i tak naprawdę sprowadzenie całego design do absolutnego minimum. Jeżeli zrobimy to w sposób rozsądny, to naprawdę może to przynieść ciekawy rezultat! Zdecydowanie prym tutaj wiodą schody wspornikowe, które wyglądają niczym zawieszone w powietrzu! Wbrew pozorom, są one niezwykle wytrzymałe, ale też bardzo funkcjonalne i niczym nie ustępują klasycznym typom schodów. Minimalizm mówi, że powinno się je zostawić w czystej, prostej formie, jednak jeżeli będziemy chcieli dodać do nich stalowe poręcze – droga wolna!

schody w domu

Nowoczesne schody od Fontanot

Podsumowanie

Jak widzicie, wcale nie jest tak, że schody muszą być nieciekawe i proste! Dziś bez problemu niezależnie od wnętrza da się zorganizować coś, co świetnie upiększy wasze wnętrze! Wystarczy nieco pokombinować a duch industrializmu lub minimalizmu zawita do wnętrza, które kochacie!

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybieramy misę WC!
Następny artykułCo powinien posiadać wózek do sprzątania?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here