Co to są płyty wielkoformatowe i do czego służą?

płyty wielkoformatowe

Nowe trendy w projektowaniu wnętrz to lekkość prostota oraz otwarte przestrzenie. Z pomocą w uzyskaniu takiego rezultatu przychodzi rynek, oferuje nam płyty wielkoformatowe, które ułatwiają komponowanie przestrzeni.

Oglądając wiele magazynów lub przeglądając strony internetowe, poznamy wielorakie wykorzystanie płyt. Możemy skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz, który podpowie nam jak użyć płyt wielkoformatowych w mieszkaniu. Uzyskany efekt aranżacji nada naszemu wnętrzu niepowtarzalnego stylu.

Dzięki zastosowaniu płyt możemy uzyskać industrialne wnętrze w klimacie wielkomiejskim a zainspirowane marmurem stanie eleganckie.

Decydując się na montaż dużych płyt, powinniśmy pamiętać o równym podłożu, precyzji ułożenia, szerokości fug.

Ciekawą oprawę z płyt o wielkim formacie uzyskamy w każdym pomieszczeniu naszego domu, w kuchni, łazience czy sypialni. Możemy je wykorzystać wszędzie, są dla wszystkich, liczy się przede wszystkim pomysł na możliwość ich użycia.

Rozróżniamy glazurę, terakotę, duże płyty betonowe, najważniejszy jest jednak sposób ułożenia i fugi.

Różnorodność, optyczne powiększenie pomieszczenia, wykorzystanie na podłodze jak i na ścianie to niektóre zalety płyt wielkoformatowych.

Kładąc je w łazience dzięki dużym rozmiarom i ostatnio modnym bezfugowym łączeniom uzyskamy ciekawe pomieszczenie o gładkich, lustrzanych ścianach i posadzce.

Duże rozmiary płyt to coraz bardziej pożądana forma aranżacji naszego mieszkania. Eleganckie i estetyczne posadzki, praktycznie bez szczelin sprawiają wrażenie jednolitej tafli. W mieszkaniu przestronnym zastosowanie wielkoformatowych płyt wyeksponuje optycznie pomieszczenie a przy użyciu podłużnych płytek, zwiększymy szerokość lub zmniejszymy w zależności od kierunku położenia .

Wielką zaletą tych elementów wykończeniowych jest łatwość, z jaką możemy je utrzymać w czystości.

Cieszące się olbrzymim powodzeniem płyty wielkoformatowe o dużych formatach dzięki szerokiej ofercie kolorów, gatunków i wielkości sprawdzą się doskonale przy urządzaniu naszego domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *