Co zrobić podczas zalania mieszkania

W sytuacji awarii wodociągowej lub kanalizacyjnej, sąsiada, który przez pomyłkę zapomniał wyłączyć wodę, dochodzi do zalania domu lub mieszkania. Takie sytuacje mogą przytrafić się każdemu. Po awarii nie pozostaje nic innego jak pozbyć się szkód samemu lub korzystając z fachowej pomocy specjalistów, którzy pomogą wysuszyć mury mieszkania.

Jeśli zalanie miało miejsce na początku wakacji, podczas upalnego i suchego lata wystarczy że drzwi i okna otworzymy na oścież i wówczas musimy przeczekać aż mury wyschną. Jednakże kompleksowe osuszanie budynków i mieszkań po zalaniach wiąże się często wezwaniem specjalisty. Jeśli więc nie mieliśmy szczęścia, warto mieć na uwadze, że w polskich warunkach klimatycznych proces suszenia ścian poprzez metody naturalne może trwać bardzo długo, nawet kilka miesięcy. Osuszanie jest długim procesem bez względu na to czy prowadzimy osuszanie mieszkań Warszawa i okolicach czy w rejonach o upalnej i ciężkiej atmosferze. W pierwszej sytuacji wystarczy więc tylko wybrać fachową pomoc np. posiłkując się ofertami pomagającymi w osuszaniu mieszkań (np. https://optimal-osuszanie.pl/). Jednakże w innej sytuacji jesteśmy skazani na bardziej alternatywną i niestety samodzielną pracę nad osuszaniem mieszkania.

Warto wiedzieć, że długotrwałe ogrzewanie pomieszczeń pomaga, co przyspiesza wprawdzie suszenie, lecz nie stanowi rozwiązania problemu i nie daje efektów współmiernych do kosztów z nim związanych. Dlatego też usuwanie pozostałości skutków zalania można dopracować stosując urządzenia specjalne czyli tzw. osuszacze. Dzięki nim suszenie będzie prostsze i mniej czasochłonne. Z suszeniem mieszkania po zalaniu, zwłaszcza jeśli mówimy o porze poza sezonem letnim, trzeba się bardzo spieszyć. Nagromadzona wilgoć nie tylko nie pozwala nam na naprawę tynków czy malowanie naszych ścian, ale też przeszkadza w układaniu podłogi oraz sprawia, że mury wraz z pochłanianiem wilgoci tracą swe właściwości termoizolacyjne, co zwiększa poniesione z tego tytułu koszty ogrzewania.

Sprawdź też: Osuszanie mieszkań

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here