dekoracje edukacyjne do przedszkola

Przedszkole to miejsce, w którym nasze pociechy spędzają znaczną część swojego dzieciństwa. Jako rodzice chcemy, aby dzieci przebywały w kolorowych pomieszczeniach, które pobudzają zmysły i sprzyjają prawidłowemu rozwojowi. Dlatego tak dużo uwagi poświęcamy wystrojowi pokoju dziecięcego. Posyłając dziecko do placówki przedszkolnej, mamy wpływ na to, w jakich warunkach przebywają maluchy. Warto zachęcać dyrektorów przedszkoli do zakupu dekoracji edukacyjnych.

Sklep z dekoracjami do przedszkola

Godnym polecenia sklepem oferującym tego typu produkty jest Pracownia Dekoracji AKatja. Firma przygotowała imponujący zbiór naklejek oraz tabliczek, które pozwalają estetycznie udekorować pomieszczenia przedszkolne, ale jednocześnie pełnią funkcję edukacyjną oraz informacyjną.

Warto podkreślić, że dekoracje te sprzedawane są w atrakcyjnych cenach. Zakupy nie obciążą zatem zbytnio budżetu podmiotu. Z powodzeniem można je kupić ze środków rady rodziców lub osobnych składek. Ten niewielki wydatek potrafi jednak istotnie zmienić wystrój wnętrz oraz wspomóc naukę i zabawę.

Naklejki i tabliczki edukacyjne do przedszkola

W asortymencie sklepu jest wiele atrakcyjnych naklejek oraz tabliczek. Właściciele sklepu proponują naklejki nadające się do przyklejenia na ścianę, podłogę, drzwi, stoliki. Wyroby są pełne kolorowych akcentów. Dzieci bardzo je lubią i chętnie z nich korzystają.

Co może być treścią takiej naklejki lub tabliczki? W zasadzie wszystkie te tematy, które towarzyszą rozwojowi dzieci w wieku przedszkolnym. Umieszcza się na nich między innymi: bohaterów z bajek, rysunki z charakterystycznymi cechami poszczególnych pór roku, podstawowe kolory, podstawowe figury geometryczne, cyfry, rysunki z częściami ciała w różnych językach. Wybór jest naprawdę imponujący.

W związku z tym, że zadaniem wychowawców jest nauka właściwych wzorców zachowania, przedszkola często inwestują w naklejki uczące dzieci takich zwrotów, jak: dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry. Dziecko codzienne patrzy na te dekoracje i w naturalny sposób przyswaja zawarte na nich informacje. Naklejki są trwałe, więc można je wieszak na przykład w przedszkolnej łazience. Atrakcyjne dla dziecka rysunki motywują do mycia rąk, zachowania czystości oraz przypominają o zakazie biegania.

Na uwagę zasługują także naklejki podłogowe. Te odporne na uszkodzenia nalepianki występują w wielu wariantach. Mogą informować o kierunku przemieszczania się po korytarzu lub służyć dzieciom jako baza do gry w klasy bądź inne skoczne zabawy. Dużą popularnością cieszą się także naklejki w formie ścieżek sensorycznych i przyrodniczych.

Naklejki motywacyjne i identyfikujące dla przedszkolaków

Nauczyciele wychowania przedszkolnego dość często stosują tak zwane naklejki motywacyjne. Zawierają one treści, których głównym celem jest nauczenie dziecka właściwego zachowania. Na naklejkach umieszcza się rysunki lub napisy takie jak: wzorowa praca, super, doskonale. Sklep AKatja umożliwia zamówienie naklejek o indywidualnej treści. Co istotne, naklejki można przyklejać bezpośrednio na odzież dziecka. 

Każde dziecko posiada w przedszkolu swoją szafkę. Aby konkretnie zidentyfikować rzeczy danego dziecka, można oznaczyć je naklejką o konkretnej treści. W ten sposób ograniczymy liczbę zamiany odzieży lub dziecięcych gadżetów. Katalog wszystkich dostępnych produktów i usług dostępny jest pod adresem internetowym: akatja.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOświetlenie do przedpokoju
Następny artykułKuchnie na wymiar – do małych mieszkań i nie tylko
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here