Oświetlenie do przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie, do którego sporo osób nie przykłada wielkiej wagi. Tymczasem to właśnie do przedpokoju wchodzą goście tuż po przekroczeniu progu domu lub mieszkania. Warto zatem zadbać o jego właściwą aranżację. Jej nieodzownym elementem jest oświetlenie. I właśnie tym tematem zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Omówimy w nim rodzaje oświetlenia, jakie możesz zastosować w tym specyficznym pomieszczeniu.

Jakie natężenie światła dobrać do przedpokoju?

Jednym z ważniejszych elementów aranżacji przedpokoju jest dobór właściwego stopnia intensywności światła. Cechą charakterystyczną tego pomieszczenia jest brak dostępu do naturalnego światła słonecznego. W związku z tym sztuczne źródła światła powinny być dosyć intensywne i jasne. W przedpokoju witasz gości i wskazujesz im drogę do salonu lub pokoju gościnnego. Dlatego musisz zadbać, aby nie panowała w nim atmosfera półmroku i tajemniczości. Prawidłowo dobrane oświetlenie sprawi, że Twoi goście będą czuć się pewnie i bezpiecznie podczas przemieszczenia po domu lub mieszkaniu.

Jakie elementy oświetlenia wybrać do przedpokoju?

Zastanawiasz się jaki rodzaj oświetlenia wybrać do przedpokoju? Na pewno powinieneś zrezygnować z lamp wiszących i bogato zdobionych żyrandoli. Dlaczego? Ponieważ przedpokój w większości domów jest dosyć mały i rozbudowane lampy sufitowe mogą jeszcze bardziej zmniejszyć tę przestrzeń. W niewielkich przedpokojach doskonale sprawdzą się plafony sufitowe. Mają niewielkie rozmiary, a przy tym zapewniają dużą ilość światła o określonym natężeniu. Plafony doskonale oświetlą całe pomieszczenie. Równie dobrze sprawdzą się lampy sufitowe wyposażone w kilka źródeł światła. Można je ustawić tak, aby oświetlały różne obszary pomieszczenia. W przypadku długiego i wąskiego salonu warto pomyśleć o równomiernym rozmieszczeniu kilku punktów światła na suficie.

Lampy sufitowe powinny być głównym źródłem światła w przedpokoju. Ale na pewno nie warto ograniczać się jedynie do nich. Bardzo ciekawym pomysłem będą także kinkiety do przedpokoju. To idealna forma uzupełniającego oświetlenia. Sam wiesz, że wchodząc do pokoju, nie zawsze chcesz zapalać „górne światło”. Często zależy Ci tylko na oświetleniu konkretnego fragmentu przedpokoju jak szafka na buty czy wieszak z ubraniami. Kinkiety doświetlające konkretną przestrzeń sprawdzają się nie tylko w przedpokoju. Mogą być także wykorzystane w salonie lub sypialni.

Czy warto montować lustro w przedpokoju?

Dla większości osób nieodzownym elementem aranżacji przedpokoju jest lustro. Trzeba przyznać, że może to być strzał w dziesiątkę. W przypadku ciasnego przedpokoju lustro potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie. Poza tym jest także bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia. Montując lustro, powinieneś także zadbać o jego właściwe oświetlenie. W tym przypadku również dużą rolę odgrywają kinkiety. Alternatywą może być oświetlenie LED montowane nad lustrem. Rodzaj źródła światła powinieneś dopasować do stylistyki danego pomieszczenia.

Jeśli chcesz dobrać oświetlenie idealnie dopasowane do przedpokoju, to koniecznie zajrzyj do sklepu mariner-lampy.pl. Znajdziesz tam bardzo zróżnicowaną ofertę elementów oświetlenia do każdego pomieszczenia w Twoim domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here