Inspirujące i oryginalne dekoracje na ścianę

Urządzanie domu lub mieszkania, dla większości z nas, jest czynnością sprawiającą ogromną przyjemność. Z radością i podekscytowaniem wybieramy nowe wyposażenie, zaczynając od mebli, poprzez sprzęty gospodarstwa domowego, kończąc na dodatkach i detalach. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie nadać wnętrzu wyjątkowości i charakteru, z którym często się utożsamiamy. Nie bez powodu mówi się, że wystrój domu opisuje to jakim jesteśmy człowiekiem.

Dla jednych będą to własnoręcznie wykonane rzeźby, dla drugich pamiątki przypominające im podróże do najróżniejszych zakątków świata. Jeszcze inni postawią na własnoręcznie wykonane ozdoby, czy malownicze widoki oprawione w ramy, bądź portrety bliskich nam osób. Dzięki możliwości dowolnego wyboru i wielkiej różnorodności, w zakresie ściennych dekoracji, mamy szerokie pole do popisu.

Dekoracje ścienne idealnym ożywieniem każdego wnętrza

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najoryginalniejszych form ozdoby pomieszczeń są obrazy na ścianę. Klasyczne, niekonwencjonalne, a czasem i surrealistyczne malowidła cieszą się ogromnym powodzeniem w wielu domach. Nie trudno o efektowne górskie krajobrazy, scenerię z rajskich plaż czy panoramy miast, takich jak Nowy Jork, San Francisco czy Sydney. Ciekawym rozwiązaniem są również obrazy na ścianę przedstawiające kultowe postaci, takie jak Marylin Monroe, Audrey Hepburn czy Michael Jackson. Na ścianach naszych wnętrz bardzo dobrze prezentują się także oprawione w antyramy portrety naszych bliskich czy grafiki związane z naszymi upodobaniami.

Wybierając obrazy na ścianę powinniśmy zwrócić oczywiście uwagę na całokształt i to jak komponować się on będzie ze stylem w jakim urządzone jest całe wnętrze. Dużą rolę w całej aranżacji odgrywają oprawy obrazów, które mogą być zarówno małe i delikatne, jak również wielkie i masywne. Drewniane ramy doskonale wkomponują się w klasyczne pomieszczenie, z kolei obramowania wykonane ze sztucznych materiałów świetnie sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Taka spójność korzystnie wpłynie na wygląd pomieszczenia. Zwracajmy też uwagę na właściwy dobór barw oraz intensywność ich nasycenie, a także stabilne i bezpieczne zamocowanie.

Ponadczasowa ozdoba

Obrazy na ścianę są jedną z najbardziej cenionych dekoracji domów i mieszkań od pokoleń. Zdobiąc w ten sposób ściany jesteśmy w stanie wyrazić swoje upodobania, przekonania, pasje i poglądy. Często jeden obraz, potrafi wyrazić więcej niż tysiące słów. Dlatego, ważne jest aby jego był dokładnie przemyślany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here