Każdy  z nas pragnąłby mieszkać w ogromnym domu ,w którym każde pomieszczenie miałoby pokaźne rozmiary (choć z pewnością z jego sprzątaniem nie byłoby już tak różowo). Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna i bardzo często mamy do dyspozycji niewielkie metraż, kiedy na przykład jesteśmy mieszkańcami bloku z wielkiej płyty. Jednak nie mamy tutaj do czynienia z sytuacją beznadziejną, nie musimy bezczynnie patrzeć na nasze maleńkie czasami przestrzenie. Możemy bowiem z powodzeniem sprawić, że będą one jawiły się naszym oczom jako wnętrza sporych rozmiarów. W jaki sposób to zrobić?

Jasne kolory to podstawa!

Kiedy mamy do czynienia  z niedużymi wnętrzami, absolutnie powinniśmy zrezygnować ze stosowania  w nich ciemnych barw (zwłaszcza na powierzchni ścian). Sprawi to bowiem, że będą się nam wydawały jeszcze mniejsze, bardzo ciasne, wręcz depresyjne. Na pewno nie o taki efekt na chodzi, dlatego też każdorazowo wybierajmy to, co jasne. Kolory, które znakomicie się sprawdzą w przypadku ozdób naściennym oraz barw farb występujących na ścianach, to chociażby: biel, jasny beż, baby blue, pudrowy róż, słoneczna żółć. Gdy na takie właśnie postawimy, szybko przekonamy się o tym, że nawet maleńka łazienka czy niedużych rozmiarów przedpokój jawią się naszym oczom jako całkiem spore. To jednak nie wszystko w temacie optycznego powiększania pomieszczeń.

Warto postawić na trójwymiar!

Okazuje się, że fototapety przestrzenne to najlepsze rozwiązanie, jakie możemy zastosować  na ścianach. Dzięki nim bowiem z mózgiem obserwatora toczy się swego rodzaju gra, zabawa. Iluzja optyczna to coś niesamowitego, możemy wówczas bowiem przekonać się o tym, że coś, co w istocie zamontowane jest na powierzchni ściany, wydaje nam się trójwymiarowe, jak gdyby znajdowało się niezwykle blisko nas – właściwie na wyciągnięcie ręki. Gdy zastosujemy dodatkowo ciekawy print (na przykład wybierzemy model przedstawiający egzotyczne zwierzę, cudowny wodospad czy też wijącą się drogę w malowniczym włoskim miasteczku), szybko przekonamy się  o tym, że efekt finalny jest po prostu znakomity.

Do jakich pomieszczeń pasują fototapety przestrzenne?

Nie wahamy się odpowiedzieć, że zdecydowanie do wszystkich. To bowiem nie tylko dobry sposób na ozdobienie pokoju dziennego, ale także gabinetu przeznaczonego do pracy, kuchni, jadalni, sypialni, przedpokoju, a nawet łazienki. Dzięki tym modnym ozdobom każde wnętrze może wyglądać intrygująco i jawić się naszym oczom jako większe niż w rzeczywistości. Iluzja optyczna to jest to!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here