funkcje deszczownicy prysznicowej

Jeśli znudził nas już zwyczajny domowy prysznic, warto zainwestować w coś, co będzie o wiele bardziej ciekawe i komfortowe. Dobrym pomysłem może być zainstalowanie deszczownicy, takiej jak chociażby Rainshower Grohe. W poniższym poradniku sprawdzimy w jaki sposób obsługuje się takie urządzenie, jak ułatwia ono branie prysznica oraz czy jego montaż jest trudny, czy może bajecznie prosty.

Nowoczesność i funkcjonalność

W przypadku deszczownic trzeba przyznać, że ich głównymi zaletami jest przede wszystkim komfort, ale też nowoczesny wygląd i dostęp do wielu ciekawych funkcji. Mycie się z użyciem deszczownicy jest natomiast wyjątkowo wygodne, ponieważ nie musimy samodzielnie trzymać w rękach słuchawki prysznicowej. Woda podawana jest z górnego natrysku w taki sposób, że obejmuje szerokość praktycznie całej kabiny prysznicowej. Rainshower Grohe posiada możliwość łatwego ustawiania i regulacji, przez co bez problemu ukierunkujemy strumień wody w taki sposób, by mycie było jak najbardziej komfortowe. Montaż deszczownicy wcale nie oznacza, że nie będziemy mogli korzystać ze standardowej słuchawki prysznicowej. Znakomita większość produktów posiada łatwy system przełączania pomiędzy tymi dwoma sposobami podawania wody w kabinie. Jest też możliwość wyboru wypływu wody z obu źródeł naraz, co jeszcze bardziej ułatwia mycie.

Łatwy montaż i ciekawe opcje

W przypadku deszczownic Rainshower Grohe możemy zdecydowanie mówić o bardzo prostym montażu. Specjalny system mocowań pozwala wykorzystanie istniejących otworów montażowych w ścianie, zamiast wiercenia nowych. Jest to niezmiernie ważne wtedy, gdy nie chcemy ryzykować pęknięcia glazury podczas wykonywania otworów. System zapobiegający zbytniemu nagrzewaniu się powierzchni armatury chroni zarówno nasze dłonie przed poparzeniami jak również glazurę przed pęknięciami z powodu zbyt wysokiej temperatury. Słuchawka współpracująca z systemem deszczownicy Rainshower Grohe posiada aż trzy rodzaje strumienia wody, a dodatkowo system zapobiegający kapaniu Dripstop. Nie można zapomnieć o baterii wyposażonej w zawór termostatyczny, który zapewnia stałą temperaturę wody podczas całej kąpieli. Nie ma więc ryzyka nagłego wypływu bardzo gorącego bądź zimnego strumienia wody.

Jak więc można się przekonać, posiadanie deszczownicy takiej jak Rainshower Grohe ma cały szereg zalety. Przede wszystkim łatwo ją zamontować i wyregulować górny natrysk, a mycie się z jej użyciem jest wyjątkowo komfortowe. Dodatkowe funkcje, takie jak dodatkowe rodzaje strumienia słuchawki prysznicowej oraz utrzymywanie stałej temperatury wody również są warte uwagi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWanna, czy prysznic?
Następny artykułMasz duży salon? Postaw na nowoczesne oświetlenie w rozmiarze XXL!
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here