Jakie zalety mają zlewozmywaki stalowe

W każdym domu musi znaleźć się zlewozmywak. W zależności od tego, jaki rodzaj zlewu pasuje nam najbardziej, możemy wybierać spośród różnych konfiguracji, np. spośród zlewów jedno- i dwukomorowych, półtorakomorowych, z większym bądź mniejszym blatem i rantem, okrągłych lub kwadratowych. Oprócz kształtu warto też przywiązywać wagę do tego, jaki materiał wybrano do wykonania zlewu. Dziś przyjrzyjmy się bliżej zlewom stalowym.

Zlewozmywak musi być dopasowany do potrzeb

Zacznijmy od tego, że każdy zlewozmywak, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na stalowy, czy inny, musi być przede wszystkim dobrze dopasowany do naszych własnych potrzeb. Musi odpowiadać nam pod względem wielkości, sposobu ustawienia i liczby komór, a nawet rodzaju baterii, która zostanie przy nim wykorzystana.

Zlewozmywak dopasowany do wystroju

Drugą ważną cechą każdego zlewozmywaka jest jego wygląd. Mimo iż wydaje się nam często, że na ten element nikt nie będzie zwracał uwagi, nie jest to prawda. Być może nasi goście nie przywiązywaliby ogromnej wagi do zlewu, gdybyśmy nigdy nie dopuszczali ich w jego pobliże, ale domownicy na pewno będą oceniać go krytycznie.

Dlatego też zlewozmywak powinien zostać tak dobrany, aby współgrał z pozostałymi elementami kuchni. Warto kierować się przy tym spójnością designu i kolorów, ale też całej stylizacji. Przykładowo, do nowoczesnych pomieszczeń lepiej wybrać stalowy, dopasowany do chromowanych wykończeń zlew, a do klasycznych, romantycznych i sielskich wnętrz może lepiej sprawdzić się zlewozmywak ceramiczny.

Zlew stalowy, czyli bardzo wysoka odporność

Zastanówmy się teraz, jakie zalety może mieć dla każdego z nas zlewozmywak metalowy. Przede wszystkim jest wykonany z odpornej stali, a zatem z materiału, który będzie doskonale sprawdzał się zarówno w kontakcie z gorącą i zimną wodą, jak również z chemikaliami (chemią gospodarczą). Dzięki temu zlew ten będzie łatwy do czyszczenia i nie pozostaną na nim żadne zacieki czy przebarwienia. Z łatwością usuniesz z niego kuchennymi preparatami resztki herbaty czy kawy, osady z mydła czy inne drobne zabrudzenia.

Jednocześnie zlewozmywaki stalowe Franke są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Metal nie jest podatny na zadrapania czy rysy, nie pęka i nie odkształca się, a także – w przeciwieństwie do starych zlewów emaliowanych – nie powstają na nim odpryski. Dzięki temu również będzie prezentował się i zachowywał doskonale przez wiele lat.

Elegancja i dobre dopasowanie do wielu różnych wystrojów wnętrz

Za sprawą szerokiego wyboru modeli (kształtów i konfiguracji), zlewozmywaki Franke doskonale pasują do wielu przestrzeni. Ich uniwersalna kolorystyka idealnie zgrywa się z różnymi kolorami płytek ściennych do kuchni czy też z licznymi typami mebli. Podkreśla biel czy szarość, rozjaśnia czerń i idealnie wpasowuje się we wszystkie tonacje beżowe czy brązowe. Również z wyrazistymi barwami, jak czerwień, wygląda doskonale.

Warto także zauważyć, że zlew metalowy jest świetnym dodatkiem do różnych stylizacji. Czy znajdzie się w stylizacji modernistycznej, futurystycznej, industrialnej, czy nawet skandynawskiej, w każdej z nich będzie doskonale wyglądać jako klasyczny i uniwersalny dodatek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here