jubiler

Wyposażenie sklepu nigdy nie było zadaniem łatwym. W przypadku sklepu jubilerskiego – jest to zadanie niezwykle trudne ze względu na specyfikę przechowywanego asortymentu. By odpowiednio go wyeksponować, należy dysponować specjalnym zestawem mebli. Do takich należą lady jubilerskie – w których prezentujemy pierścionki, kolczyki, naszyjniki, broszki oraz liczne inne. Jeśli szukasz atrakcyjnej lady jubilerskiej, która spełni twoje oczekiwania oraz pomoże w atrakcyjnym eksponowaniu towaru – poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę. W ten sposób uda ci się znaleźć ladę optymalną i uniknąć nieudanego zakupu.

Lada jubilerska – materiał wykonania

Lady występują w kilku wersjach różniących się zastosowanym materiałem. Większa część konstrukcji wykonana jest z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. Wbrew pozorom, każdy z nich ma swoje zalety. Drewno i metal dobrze się prezentują w towarzystwie biżuterii – zarówno złotej jak i srebrnej. Ponadto, są to materiały wyglądające dość ekskluzywnie, które dobrze pasują do wnętrz salonów jubilerskich.

Tworzywa sztuczne również mogą wyglądać atrakcyjne. Zwłaszcza jeśli lada została wykonana z tworzywa o śnieżnobiałym odcieniu. Wówczas – wywołuje ona poczucie czystości i porządku. Ponadto, lady plastikowe są łatwe w czyszczeniu – usuwaniu zarówno odcisków dłoni, palców jak i bardziej poważnych zabrudzeń.

Na popularności zyskują w ostatnim czasie lady pokryte niestandardowymi barwami – na przykład lady krwiście czerwone lub czarne. Lady takie mogą oddziaływać estetycznie na wnętrze danego sklepu, a także nadawać się do eksponowania towarów wyjątkowych – na przykład pierścionków ślubnych. W lady tego typu zaopatrzysz się w sklepie internetowym: Vitrum Concept.

Każda lada jubilerska powinna pełnić funkcję gabloty, w której eksponujemy przechowywane obiekty. Dlatego – od górnej strony powinna być pokryta warstwą szkła, która będzie odkrywać przed klientami przechowywane w środku kolczyki, pierścionki i inne dodatki.

Światło – kluczowy element wyposażenia lady jubilerskiej

Lada jubilerska powinna być odpowiednio oświetlona. W tym celu stosuje się specjalne systemy światła instalowane wewnątrz lady. Najczęściej, są one instalowane od strony klienta. Dzięki temu oglądane przez niego obiekty są w pełni oświetlone, a jednocześnie nie widzi on źródła światła. Źródło to znajduje się często w profilach – gdzie ukryte są paski z lampkami LED.

Warto podkreślić, że oświetlenie LED jest optymalne w przypadku ekspozycji jubilerskich. Taśmy LED emitują równomierne światło, które nie oślepiaj, lecz dobrze rozjaśnia wnętrze lady. Ponadto, oświetleniem LED można często sterować – dopasowując takie jego parametry jak jasność czy barwa światła do naszych preferencji.

Rozmiar lady jubilerskiej – jak dobrać odpowiedni?

Rozmiar lady powinien być uzależniony od ilości wolnej przestrzeni w danym salonie jubilerskim oraz miejsca, w którym lada będzie usytuowana. Znajdziemy lady zarówno mniejsze jak i większe. Standardowa głębokość lady to 50 – 60 cm, co w zupełności wystarcza do wyeksponowania stosunkowo dużej liczby biżuterii. Długość lady to kwestia bardziej swobodnego wyboru – znajdziemy zarówno lady krótkie (krótsze niż 100 cm) jak i długie na 160+cm.

Wysokość lady powinna mieścić się w przedziale 80 – 100 cm. Oczywiście, znajdziemy również meble wyższe i niższe – warto jednak pamiętać, że lada komfortowa to ta, na której możemy bez problemu umieścić proste obiekty, bez konieczności nadmiernego pochylania się.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here