Umeblowanie pokoju młodzieżowego to wyzwanie i przyjemność

Każdy z etapów rozwoju dziecka powoduje konieczność reorganizacji jego pokoju. W wieku niemowlęcym najistotniejsze jest bezpieczne łóżeczko i strefa do przebierania. W wieku przedszkolnym liczy się organizacja miejsca do zabawy. Gdy nasze dziecko idzie do szkoły, to jego potrzeby ulegają dużej zmianie. Gdy osiąga wiek nastoletni, samo chce mieć wpływ na sposób, w jaki wyposażono jego pokój.

Jakie potrzeby w zakresie wyposażenia pokoju posiada współczesna młodzież?

Pokój nastolatka powinien umożliwić realizację trzech podstawowych potrzeb jego mieszkańca. Chodzi o potrzeby: snu, nauki oraz spotkań ze znajomymi. Sen jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb. Młodzież uczęszcza na cały szereg zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Jest to oczywiście inwestycja w przyszłość, ale również ogromne obciążenie dla organizmu. Właściwa organizacja miejsca do spania to podstawowym punkt podczas projektowania pokoju nastolatka.

Niestety polski system nauczania ciągle opiera się na konieczności odrabiania zadań domowych. Dlatego w pokoju nastolatka powinien znaleźć się także kącik do nauki. Co istotne, jego powierzchnia oraz rodzaj wyposażenia powinna odpowiadać zainteresowaniom młodej osoby. W strefie nauki powinny znaleźć się miejsce na komputer lub laptop, ale również wolna przestrzeń, w której można swobodnie pisać w zeszycie.

Trzecią ważną potrzebą dzieci w wieku szkolnym jest możliwość spędzania wolnego czasu w samotności lub razem z rówieśnikami. Umiejętność wypoczynku to bardzo ważna kwestia zarówno w wieku szkolnym, jak i później w wieku dorosłym. Gdy sprytnie umeblujemy pokój nastolatka, będzie on na tyle funkcjonalny, że zrealizuje wszystkie jego potrzeby. I to niezależnie od powierzchni mieszkania.

Zatem jakie meble są mile widziane w pokoju młodzieżowym?

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej potrzeby, w pokoju młodzieżowym powinny znaleźć się łóżko, szafa, regały, biurko oraz meble wypoczynkowe, typu sofa, fotel lub pufa. W sprzedaży znaleźć można naprawdę szeroki wybór mebli do takiego pomieszczenia. I dotyczy to zarówno zakresu ich użyteczności, jak i wyglądu.

Godne polecenia są meble wielofunkcyjne. Pozwalają na praktyczne zagospodarowanie każdej powierzchni pokoju. Dużym uznaniem nastolatków cieszą się łóżka z półkami i szufladami. Dzięki nim dziecko ma wszystko pod ręką bez konieczności wstawania. Na półce można ustawić lampkę nocną, ulubione książki i figurki lub odłożyć telefon. W szufladach zmieszczą się zarówno ubrania, jak i pościel. Fajnym rozwiązaniem są także łóżka piętrowe, w których górna strefa to łóżko a dolna biurko, miejsce do siedzenia lub szafki.

Warto również przejrzeć ofertę młodzieżowych szaf standardowych i narożnych. Można je ze sobą dowolnie zestawiać i dzięki temu otrzymać oryginalną i efektowną aranżację. Jeśli przewidujemy ustawienie telewizora, to w dobrym guście będzie zakup szafki RTV lub komody.

Gdzie kupić funkcjonalny i stylowy zestaw mebli do pokoju młodzieżowego?

Imponująca kolekcję mebli młodzieżowych oferuje sklep mebleM4.pl. W katalogu produktów znajdują się zarówno całe zestawy meblowe, jak i pojedyncze egzemplarze z kolekcji Meble Meblar. Wszystkie wyroby charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz przyjemnym designem.

Sklep proponuje możliwość zakupu na raty oraz daje 24-miesięczną gwarancję na wszystkie produkty. W opcji jest odbiór osobisty, jak również bezpieczna dostawa mebli pod wskazany przez klienta adres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here