Łóżeczko, kołdra i inne dodatki dla dziecka

Wybór podstawowych elementów do sypialni dla dziecka to niezwykle ważne zadanie, przed jakim stają rodzice. Od łóżeczka, poprzez kołdrę, aż po drobne, ale niezwykle ważne dodatki – wszystkie te rzeczy mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo malucha. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie tych przedmiotów? Podpowiadamy.

Wybór łóżeczka dla dziecka

Wybór łóżeczka dla dziecka to jedna z ważniejszych decyzji przed którą stają rodzice. Taki mebel musi zapewniać wygodę maluchowi, a także musi być dopasowany estetycznie do wystroju pokoju. Niebagatelne znaczenie ma także jakość wykonania oraz materiał użyty do produkcji. Nie bez przyczyny najpopularniejszym wyborem jest naturalne drewno, np. sosnowe lub bukowe.

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo. Należy więc sprawdzić, czy dany mebel posiada wymagane atesty bezpieczeństwa oraz spełnia odpowiednie normy. W przypadku łóżeczka dla małych dzieci standardem są barierki. Powinny być one odpowiednie wysokie, aby zapobiegać wydostaniu się malucha. Równie ważne są odpowiednio małe odstępy pomiędzy szczebelkami, aby główka dziecka nie mogła się przez nie przecisnąć.

Jak wybrać kołdrę dla dziecka?

Kołdry przeznaczone dla małych dzieci są najczęściej produkowane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Jest to więc bardzo dobry wybór, jeśli chcemy zapewnić maluchowi odpowiednie warunki termiczne. Alternatywą są specjalne kołdry antyalergiczne, które posiadają wypełnienie w postaci silikonu lub mikrowłókien. Ich zaletą jest to, że są łatwe w utrzymaniu czystości i można je prać nawet w wysokich temperaturach.

Przy wyborze kołdry należy także zwrócić uwagę na jej rozmiar. Dobrych wymiarów kołdra dziecięca powinna być idealnie dopasowana do łóżeczka oraz wzrostu dziecka. Zbyt duża jej wielkość może przyczynić się do gorszej jakości wypoczynku, a nawet przy niewłaściwym ułożeniu, utrudnić oddychanie.

Jakie dodatki wybrać?

Popularnym wyborem do łóżeczka dla dziecka są różnego rodzaju baldachimy. W sklepach znajdziemy ich różne rodzaje, więc z łatwością można taki produkt wpasować w każdy wymiar mebla. Baldachim pełni funkcję ozdobną, zwiększa poczucie bezpieczeństwa u dziecka i tworzy przytulną atmosferę. Przy wyborze konkretnego produktu, warto wybrać model z dołączoną moskitierą, aby chronić dziecko przed owadami.

Do łóżeczka dla dziecka warto dokupić delikatne oświetlenie nocne. W ofercie sklepów znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które działają na baterie i mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, np. czujnik ruchu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzego nie można gotować na parze?
Następny artykułJaki papier toaletowy nie uczula?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here