czy planszówki dla dzieci to dobra forma zabawy?

Gry i planszówki cieszą się ogromną popularnością. Gry planszowe są doskonałą formą zabawy oraz dają możliwość, by w przyjemny sposób zdobyć nową wiedzę i umiejętności.

Nauka poprzez zabawę to jedna z najskuteczniejszych metod uczenia się. Dlaczego? Ponieważ wiedza, którą przyswoi się w ten sposób, pozostaje w głowie przez długi czas.

Dlaczego warto kupić dziecku gry i planszówki?

Dzieci w ciągu swoich pierwszych lat życia, niesamowicie chłoną wiedzę. Dodatkowo są bardzo ciekawe świata, który je otacza. Takie maluchy nie wyobrażają sobie dnia bez zabawy, a jak wiadomo nauka poprzez zabawę jest idealnym rozwiązaniem. W sklepach jest dostępna cała masa gier planszowych, które różnią się tematyką. Szukając odpowiedniej gry dla dziecka, zawsze należy dobrać ją do wieku pociechy oraz jej preferencji. Dziecko musi być zainteresowane zabawą.

Gry i planszówki oprócz nauki, uczą nasze dzieci przestrzegania zasad i postępowania zgodnie z nimi. W dziecku wtedy budzi się poczucie sprawiedliwości. Jest to niesamowicie ważna umiejętność, którą w przyszłości będzie wykorzystywał nie tylko w grach, ale i życiu codziennym.

Gry i planszówki dla dzieci

Kolejną zaletą gier planszowych jest rozwój zmysłów i umiejętności dziecka. Dziecko podczas grania w taką grę ćwiczy koordynację ruchową, wzrok, pamięć oraz cierpliwość. Wszystko to pozytywnie wpływa na rozwój dziecka w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gry i planszówki dla dzieci?

Podczas poszukiwań odpowiedniej planszówki dla naszego malucha, należy zwracać szczególną uwagę na oznaczenia wiekowe, które znajdują się na opakowaniu danej gry. Wtedy wiemy, czy gra będzie odpowiadała naszemu dziecku.

Kolejna ważna rzecz to tematyka planszówki. Musimy się dobrze zastanowić, czy dana gra, ma odpowiadać preferencjom dziecka, czy raczej ma go zainteresować czymś nowym. Zastanówmy się również nad rodzajem gry i planszówki. Gatunków tego typu gier jest mnóstwo, wyróżniamy gry: edukacyjne, strategiczne, historyczne, przygodowe oraz interaktywne. Dlatego warto dobrze przemyśleć zakup i zastanowić się, czy wybrana planszówka ma być formą zabawy dla malucha, czy ma odegrać rolę jako pomoc w socjalizacji dziecka z otoczeniem.

Przeczytaj też: http://domosia.pl/szkola-podstawowa-4-8-jakie-podreczniki-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZawód – elektryk
Następny artykuł5 dekoracji do domu, które uprzyjemnią Ci Święta
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here