Płytki tarasowe w pięknych aranżacjach Twojego domu

Ostateczne zaaranżowanie przydomowej przestrzeni, podobnie jak każdego innego pomieszczenia, wymaga nie tylko czasu, ale także znajomości poszczególnych działań budowlanych. Zwłaszcza, że balkon i taras narażone są na znacznie trudniejsze warunki atmosferyczne niż pokoje czy pozostałe zadaszone pomieszczenia. Zatem płytki tarasowe muszą być nie tylko ładne, ale też odporne na zmiany temperatury, wilgoć i działanie promieni słonecznych. Mimo tak dużego wyboru, jaki mamy w sklepach, warto skorzystać z pomocy specjalisty, aby przez wiele lat cieszyć się pięknym i praktycznym ogrodem oraz terenem wokół domu.

Jak dopasować idealne płytki tarasowe?

Wybór odpowiednich płytek tarasowych nie ogranicza się jedynie do decyzji na temat koloru czy wzoru kafli. Te dwie kwestie, owszem, są istotne, ale to nie wszystko. Należy także zastanowić się nad grubością płytek, a także nad ich odpornością na warunki pogodowe. Warto także zwrócić uwagę na aspekt praktyczny – im łatwiej usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia, tym mniej pracy czeka właściciela domu w czasie przygotowywania ogrodu czy balkonu do spędzania tam wiosennych wieczorów i letnich poranków. Istotną kwestią jest też sposób układania poszczególnych płytek (tradycyjnie, na specjalnej podbudowie lub w technologii tarasu wentylowanego). Przed ostateczną aranżacją, dobrze też zastanowić się nad przeznaczeniem danej powierzchni – ogród może być bowiem miejscem do zabaw dla dzieci lub miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi , można tam też zorganizować wspólnego grilla lub odpocząć w otoczeniu ulubionych roślin. Każda z tych funkcjonalności wymaga jednak nieco innej podstawy i aranżacji.

Popularne rodzaje płytek tarasowych

Taras i balkon można zaaranżować na wiele sposobów. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i konstrukcji danego miejsca. Do wyboru mamy choćby płytki tarasowe (https://plytki24.pl/plytki-tarasowe/cat_100868.html), drewniane deski, kostkę brukową… A do tego szeroka gama kolorów, wzorów, kształtów i rozmiarów. Już w przypadku samych płytek możemy wybierać spośród tych wykonanych z gresu, betonu, klinkieru lub kamienia naturalnego. Płytki gresowe są niezwykle trwałe i odporne na wszelkiego typu zarysowania oraz działanie czynników naturalnych. Płytki wykonane z betonu są równie twarde, jednak łatwo ulegają zabrudzeniom, a czyszczenie wymaga czasu, dlatego po ich położeniu należy je odpowiednio zaimpregnować. Klinkier (występuje w wersji matowej i błyszczącej) także jest materiałem trwałym i odpornym na użytkowanie, jednak podobnie jak beton wymaga impregnacji. Kamień naturalny jest równie wytrzymałym materiałem, choć należy pamiętać, że niektóre kamienie wymagają nie tylko zabezpieczenia, ale także odpowiedniego zadaszenia, bo pod wpływem warunków atmosferycznych szybciej ulegają zniszczeniu.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here