Najważniejsze meble i akcesoria dla ucznia

U schyłku wakacji rodzice sześcio- i siedmiolatków często zastanawiają się nad tym, czy powinni zmieniać coś w pokojach swoich pociech. Dzieci idące do szkoły potrzebują bowiem odpowiednich warunków do odrabiania lekcji i wypoczynku po stresujących zajęciach edukacyjnych – jak je zapewnić? Oto trzy elementy, które powinny pojawić się w pokoju ucznia.

Po pierwsze – biurko

Dziecku idącemu do szkoły będzie potrzebne wygodne biurko – przez jakiś czas może je zastąpić stół w jadalni, jednak nie jest to rozwiązanie odpowiednie na dłuższą metę. Każdy uczeń powinien mieć w pokoju biurko z szerokim blatem roboczym i praktycznymi szafkami czy szufladami na książki, zeszyty, przybory i plecak szkolny. Mebel ten powinien  umożliwiać wygodną pracę przy laptopie czy komputerze stacjonarnym, który prędzej czy później stanie się dla malucha narzędziem edukacyjnym.

Na biurku dla ucznia nie powinno się oszczędzać – warto kupić mebel wysokiej jakości, który będzie służył dziecku przez lata. Tego typu biurko można nabyć w autoryzowanym sklepie meblowym producenta. Meble Sofart to godna polecenia, doświadczona marka, posiadająca w ofercie kilkadziesiąt modeli biurek idealnych dla uczniów. W katalogu produktów można znaleźć zarówno niewielkie biurka do małych pokoi dziecięcych, jak i szerokie biurka, które nadają się również do różnego typu gabinetów.

Po drugie – fotel

Wygodną naukę przy biurku zagwarantuje właściwie dobrany fotel – zwykłe, drewniane czy plastikowe krzesło, może przyczynić się do pogłębiania wad postawy, przez co nie stanowi dla niego dobrej alternatywy. Kupując krzesło biurowe dla ucznia, należy dopilnować tego, aby posiadało regulację wysokości (tak całkowitej, jak i oparcia) oraz było wykonane z dobrej jakości materiałów. Jak wynika z doświadczeń rodziców (i pracowników biurowych), największy komfort użytkowania zapewnia fotel obrotowy.

Pod koniec wakacji krzesła biurowe można znaleźć m.in. we wszystkich popularnych marketach wielobranżowych – choć fotele te kuszą niskimi cenami, nie warto się na nie decydować. Najlepsze fotele do pracy i nauki oferują renomowani producenci profesjonalnych mebli biurowych. Proponują oni jedynie najwyższej jakości krzesła z certyfikatami, które zostały zatwierdzone do użytku biurowego. Są to bezpieczne fotele, komfortową naukę i pracę nawet przez kilka godzin.

Po trzecie – praktyczna tablica

Naukę w szkole ułatwi dziecku także praktyczna tablica. Zawieszona nad biurkiem lub w innym dobrze widocznym miejscu tablica korkowa, magnetyczna czy sucho ścieralna (lub 3 w 1) to doskonałe miejsce na plan lekcji, karteczki-przypominajki, dyplomy, zdjęcia klasowe i galerie związane z zainteresowaniami dziecka. Z tego typu tablicy mogą korzystać zarówno uczniowie, jak i ich rodzice np. wieszając na niej przypomnienia o konieczności nauki do sprawdzianu z matematyki przed wyjazdem na basen.

Tablice magnetyczne, korkowe i sucho ścieralne to tanie i praktyczne akcesoria, które doceniają wszyscy uczniowie. Tego typu tablice dostępne są m.in. w marketach wielobranżowych, sklepach papierniczych i hurtowniach z artykułami biurowymi. Jakość produktów proponowanych przez różne punkty handlowe jest podobna – nie ma zatem konieczności kupowania ich u konkretnych źródeł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here